Nauka zdalna od 22 marca do 11 kwietnia 2021 r. Informacje o funkcjonowaniu szkół

2021-03-19 10:45:40

Sytuacja epidemiczne w Polsce się pogarsza, w związku z czym rządzący podjęli decyzję o skierowaniu wszystkich uczniów szkół podstawowych na naukę zdalną. Okres, w którym w szkołach nie będą odbywały się zajęcia, to dni od 22 marca do 11 kwietnia.

Zobacz też: Lockdown w Polsce od 20 marca do 9 kwietnia.

Biurko ucznia, nauka zdalna

W skrócie:

  • W Polsce odnotowuje się coraz więcej zachorowań na COVID-19.
  • Niedawno ogłoszono ograniczenie działalności szkół w wybranych województwach, teraz nowe zasady obejmą cały kraj.
  • Od 22 marca do 11 kwietnia we wszystkich szkołach podstawowych obowiązkowe jest nauczanie zdalne.
  • Maturzyści i ósmoklasiści mogą liczyć na dedykowane im zajęcia w małych grupach.

Nauka zdalna w szkołach podstawowych od 22 marca.

Od 15 do 28 marca miała obowiązywać nauka w trybie hybrydowym w wybranych województwach. Cały czas mowa tutaj o uczniach klas I-III, których starsi koledzy do tej pory musieli edukować się online.

Ponieważ dynamika wzrostu wskaźnika zachorowań w Polsce znacznie się zwiększyła, rząd postanowił zmienić swoją decyzję i wprowadzić pełne nauczanie zdalne na terenie całego kraju. Ustalenia zaczną obowiązywać od 22 marca 2021 r. Oprócz podstawówek, w dalszym ciągu zajęcia zdalne muszą prowadzić szkoły ponadpodstawowe, szkoły dla dorosłych, placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

W momencie ogłoszenia decyzji, ograniczenia mają trwać do 11 kwietnia 2021 r. Nie jest jednak wykluczone, że będą trwały dłużej. Wszystko ponownie zależy od dalszego rozwoju sytuacji w naszym kraju. Możliwy ma być nawet pełen powrót do prowadzenia lekcji w szkołach, jest to jednak wariant mocno optymistyczny.

Nauka zdalna a sprawa maturzystów

Edukacja prowadzona na odległość ma przynosić gorsze rezultaty, niż lekcje stacjonarne. Właśnie z tego powodu, klasy I-III najwcześniej wróciły do zajęć w szkołach. Cały czas jednak powraca kwestia tegorocznych maturzystów oraz ósmoklasistów, którzy będą pisać egzaminy. Do tej pory nie była podnoszona kwestia przełożenia egzaminów dojrzałości, więc zgodnie z harmonogramem matur 2021, rozpoczną się one 4 maja.

Oznacza to, że nie zostało wiele czasu na powtórki. W marcu odbywały się testy diagnostyczne, które można było też wypełniać online. Dzięki nim, wielu tegorocznych maturzystów mogło dowiedzieć się, jak wygląda matura oraz co powinni sobie jeszcze powtórzyć.

Nadal też dyrektorzy szkół mają możliwość przygotowania specjalnych konsultacji dla maturzystów i ósmoklasistów. Muszą one jednak być organizowane w małych grupach.

KSK

fot. Kacper Wiernicki

Źródła: gov.pl/web/edukacja-i-nauka

Słowa kluczowe: Lekcje online w Polsce, do kiedy?, Zajęcia w szkołach, Powrót do szkół, 2021

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Próbna matura 2021 - harmonogram i arkusze

Dowiedz się, w jakich dniach odbywać się będą egzaminy w konkretnych przedmiotów!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zdalny system kolejkowy w WSBiNoZ Łódź

Dzięki systemowi w prosty sposób będziesz mógł zarezerwować termin w siedzibie Uczelni.

Matura 2021 z Uczelniami Vistula - ostatni dzwonek

Zobacz, jak przygotować się do matury, dzięki darmowym webinarom z Vistulą.

Debata ekspercka z okazji światowego dnia zdrowia Gdańsk

Poznaj szczegóły dotyczące debaty eksperckiej "Powrót do zdrowia" zorganizowanej z okazji światowego dnia zdrowia w WSZ w Gdańsku.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane