zmień miasto

Nowe profesje na rynku pracy

Kowal czy telefonistka to zawody, które w dzisiejszych czasach coraz częściej nie mają racji bytu. Na ich miejsce pojawiają się jednak zupełnie nowe profesje, w których liczy się znajomość nowoczesnych technologii i trendów, czy kreatywność. W jakiej dziedzinie w najbliższej przyszłości będzie najwięcej ofert pracy?

Druk 3D technologią przyszłości

Już kilka lat temu eksperci rynku nowoczesnych technologii prognozowali, że duże znaczenie będzie miał druk 3D. Nie pomylili się, zwłaszcza że wartość tego rynku rośnie niezmiennie na całym świecie. Ma on zastosowanie w wielu różnych branżach, nie tylko stricte technicznych, ale i w medycynie, czy nawet w jubilerstwie i w zakresie designu. Dlatego pracodawcy zgłaszają zapotrzebowanie na fachowców biegle znających technologię 3D. Tych niestety jest jeszcze na rodzimym rynku pracy bardzo mało, dlatego oferty pracy nie są w stanie zgromadzić takich specjalistów, jakich chcieliby zatrudnić pracodawcy.

Researcher - zawód przyszłości

Wśród niezmiernie przyszłościowych zawodów można wymienić nie tylko programistów czy szeroko rozumianą branżę informatyków, ale także researcherów. To profesja przeznaczona głównie dla osób o humanistycznych zdolnościach i zainteresowaniach.

Resarcher to stanowisko, na którym pracownik odpowiada za efektywne i skuteczne wyszukiwanie oraz selekcję informacji pochodzących z różnych źródeł, przede wszystkim internetowych. Zebrane dane są poddawane analizie i obróbce, a następnie wykorzystywane w różnych branżach. Oferty pracy dla researcherów obecnie pojawiają się w branżach medialnej, kreatywnej czy w doradztwie personalnym.

Absolwenci kierunków humanistycznych sprawdzą się także w pracy jako headhunterzy, zwłaszcza dziś, kiedy wyraźnie brakuje w wielu branżach pracowników. Headhunter jest w stanie na zlecenie pracodawcy znaleźć pracownika o pożądanych cechach, kwalifikacjach i doświadczeniu, nawet w innej firmie i skłonić go do podjęcia pracy dzięki odpowiedniemu wynagrodzeniu i dodatkowym benefitom.

Specjaliści z zakresu social media

Media społecznościowe, określane wspólnie jako social media, mają ogromny potencjał biznesowy. Poszukiwani są specjaliści ds. social media, którzy odpowiadają za komunikację właśnie w mediach społecznościowych. Oferty pracy w tej branży najczęściej uwzględniają takie wymagania pracodawców, jak znajomość obsługi poszczególnych kanałów i aplikacji społecznościowych, znajomość aktualnych trendów, czy umiejętności analitycznego myślenia. W tej pracy przydają się takie kompetencje miękkie, jak komunikatywność, umiejętność pracy pod presją, czy doświadczenie. Nie jest istotne natomiast to, jakie kandydat ma wykształcenie. Z nowymi mediami związane jest też stanowisko specjalisty ds. content marketingu. Takie zawody są jak najbardziej przyszłościowe i osobom, które spełniają wymagania pracodawców w takim zakresie, nie będzie trudno znaleźć pracę w przyszłości.

Zainteresowany nowymi ofertami pracy? Wejdź na http://www.gowork.pl/praca i znajdź coś dla siebie.

Artykuł Partnera

 

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama