zmień miasto

Nowe przepisy BHP w szkołach i placówkach edukacyjnych

Wraz z końcem listopada (28 listopada 2018 roku) zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie, które dotyczy bezpieczeństwa i higieny pracy w szkołach i placówkach edukacyjnych. Czekają nas zmiany wymuszające organizację obowiązkowych szkoleń z zakresu pierwszej pomocy dla wszystkich nauczycieli oraz przygotowanie miejsc dla uczniów, gdzie będzie można pozostawić podręczniki i inne przybory. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych reform BHP, jakich możemy spodziewać się w najbliższym czasie.

Zobacz, co się zmieni w szkolnych przepisach BHP!

Najważniejsze zmiany w rozporządzeniu BHP w szkołach

1. Wszystkie przejścia, które znajdują się na terenie placówki edukacyjnej, muszą zostać oczyszczone ze śniegu i lodu, aby zopobiec poślizgnięciu się.

2. Uczniowie muszą mieć zapewnione miejsce na bezpieczne pozostawienie przyborów i podręczników na terenie placówki edukacyjnej.

3. Gdy na terenie placówki edukacyjnej organizowane są prace remontowe, powinno się zajęcia ustawić w taki sposób, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo.

4. Długość przerw międzylekcyjnych powinna być ustalona po rozmowie dyrektora z radą rodziców i samorządem uczniowskim.

5. Jeśli zostanie podjęta decyzja o zawieszeniu zajęć szkolnych, dyrektor powinien powiadomić organ sprawujący nadzór pedagogiczny. Powodem może być np. zbyt niska temperatura.

6. Plan zajęć szkolnych powinien być poukładany w taki sposób, aby uczniowie mieli równomierną liczbę godzin zajęciowych każdego dnia, a także odpowiednie zróżnicowienie lekcyjne, które nie spodowuje obciążenia umysłowego.

7. W szkole powinien być prowadzony rejestr wyjść grupowych uczniów.

8. W nowym rozporządzeniu każdy pracownik placówki edukacyjnej będzie musiał zostać obowiązkowo przeszkolony z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

PW

fot. Pixabay.com

Źródło: portaloswiatowy.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama