zmień miasto

Nowelizacja Karty nauczyciela - MEN szykuje stałe podwyżki pensji dla wychowawców

Ministerstwo Edukacji Narodowej zakończyło konsultacje z oświatowymi związkami zawodowymi związane z podwyżkami dla pedagogów na ten rok. W ramach rozmów udało się wynegocjować kilka zmian w Karcie Nauczyciela - jedna z nich będzie dotyczyć stałego wzrostu dodatku do wynagrodzenia dla wychowawców.

Zobacz, o ile wzrosną pensje wychowawców!Wzrost pensji wychowawców

Obecnie dodatek do pensji dla nauczycieli-wychowawców wynosi około 135 zlotych. W trakcie konsultacji ze związkami zawodowymi Anna Zalewska wyraziła zgodę na podniesienie tej kwoty do 400 złotych. Połowa pedagogów będzie mogła liczyć także na wzrost wynagrodzenia za wyróżniającą pracę.

Kiedy podwyżki?

Na podwyżki pensji nauczyciele-wychowawcy będą musieli jeszcze poczekać, ponieważ podpisane przez minister edukacji narodowej - Annę Zalewską - rozporządzenie nie zawiera omawianych postulatów. Nowelizacja Karty nauczyciela zostanie przekazana do konsultacji dopiero w kwietniu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, po wyborach parlamentarnych rząd zdecyduje się wprowadzić zmiany. Oznacza to, że zwiększenie minimalnych stawek zostanie zrealizowane dopiero od września 2019 roku.

PW

fot. Pixabay.com

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama