zmień miasto

Obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej 2018

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, który inaczej nazywany jest również Dniem Nauczyciela. Co roku jest to ważne święto dla oświaty i szkolnictwa wyższego. Zobacz, jaka jest tradycja i geneza tego dnia!

Co roku, 14 października, obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej 2018 – historia

Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiego szkolnictwa wyższego i oświaty. Powstało ono z inicjatywy Stanisława Augusta Poniatowskiego, dzięki któremu utworzono Komisję Edukacji Narodowej. Rocznicę tego dnia ustanowiono 27 kwietnia 1972 roku. Po dziesięciu latach, czyli od 1982 roku, zaczęto obchodzić to święto jako Dzień Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej 2018 – jak obchodzimy?

Każdego roku – 14 października – odbywają się ważne uroczystości, podczas których zasłużeni ludzie nauki otrzymują wyróżnienia. Nagrody, medale i Krzyże Zasługi za osiągniecia dydaktyczno-wychowawcze wręczane są przez dyrektorów placówek, władze samorządowe, kuratorów oświaty oraz przez ministra edukacji narodowej.

Równolegle obchodzimy również Dzień Nauczyciela. W to święto uczniowie wręczają swoim pedagogom prezenty lub oryginalne upominki. W tym roku Dzień Edukacji Narodowej wypada w niedzielę, co oznacza, że nagrody i inne wyróżnienia zostaną przyznane w trakcie następnego tygodnia.

Uroczystość w Kancelarii Premiera już za nami!

Oficjalna uroczystość wręczenia wyróżnień dla nauczycieli i innych ludzi nauki odbyła się 11 października 2018 roku w Kancelarii Premiera. Udział w wydarzeniu brali m.in. Mateusz Morawiecki, Marek Suski, Marzena Machałek i oczywiście Anna Zalewska. Minister edukacji narodowej wręczyła pedagogom odznaczenia – pełną listę nazwisk znajdziecie na stronie: men.gov.pl.

PW

Fot. Pexels.com

Źródło: wikipedia.org, men.gov.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama