Oficjalnie: nauka zdalna w polskich szkołach od 9 do 29 listopada 2020 r.

2020-11-05 10:32:48

Początek roku szkolnego 2020/2021 był dla polskiego społeczeństwa bardzo emocjonujący. Sytuacja związana z pandemią wydawała się być pod kontrolą, a uczniowie zostali ponownie wysłani do szkół na zajęcia stacjonarne. Pojawiało się wtedy sporo głosów sprzeciwu, jednak w imię jakości nauczania - polskie placówki oświaty prowadziły lekcje na miejscu. Jesienny wzrost zachorowań sprawił jednak, że powoli zaczął powracać w tryb zdalny. Teraz zaś w zasadzie wszyscy uczniowie znów będą uczyć się na odległość.

Dziecko na zajęciach zdalnych

Lekcje zdalne do 29 listopada 2020.

Według aktualnego komunikatu na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej, zajęcia stacjonarne zostały zawieszone do 29 listopada. Stan będzie obowiązywać od poniedziałku, 9 listopada.

Kto ma zdalne lekcje od 9 listopada?

Do tej pory zajęcia w szkołach już były częściowo prowadzone na odległość. Dotyczyło to uczniów klas IV-VIII w szkołach podstawowych oraz osób uczących się w szkołach ponadpodstawowych, szkołach dla dorosłych i uczestników kursów. Dla nich zawieszenie zostaje po prostu przedłużone do 29 listopada. Teraz do tego grona dołączają też Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy do tej pory przychodzili normalnie na lekcje.

Zobacz też: Nowe obostrzenia od 7 listopada 2020.

Gdzie mogą odbywać się zajęcia stacjonarne?

Istnieją jednak pewne wyjątki i w określonych przypadkach, zajęcia dydaktyczne mogą odbywać się w szkołach. Ograniczenie nie obejmuje np. przedszkoli, czy też ogólniej - form wychowania przedszkolnego np. w oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych. Dalej, z zakazu odbywania się zajęć w tradycyjnej formie wyłączone są szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych lub socjoterapii. Cześć dyrektorów szkół specjalnych będzie też mogła samodzielnie podjąć decyzję o sposobie prowadzenia zajęć.

Tradycyjnie też będą mogły się odbywać zajęcia praktyczne w szkołach zawodowych dla uczniów, którzy w styczniu lub lutym 2021 będą zdawali egzamin kwalifikacyjny. Takie lekcje będą się jednak odbywały w specjalnym trybie, m.in. z mniejszą ilością osób w grupach zajęciowych. Podobne ustępstwo ma też miejsce dla uczniów szkół policealnych, którzy w tym terminie również będą zdobywali kwalifikacje.

KSK

fot. Krzysztof Zatycki

Źródło: gov.pl/web/edukacja

Słowa kluczowe: Nauczanie zdalne, jak wyglądają lekcje w szkołach, listopad 2020, nowe obostrzenia, pandemia

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Co powinieneś wiedzieć zanim pójdziesz na studia?

Zobacz, co czeka cię za murami uczelni.

Rekrutacja na studia w 2024 roku - co zmieniło się w porównaniu z poprzednimi latami?

Zobacz, co będzie brane pod uwagę podczas rekrutacji na studia.

Jak wygląda matura ustna z języka polskiego?

Zobacz, jak przebiega egzamin krok po kroku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Rusza 4. edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych "Złote Szkoły NBP"

Hasłem przewodnim czwartej edycji programu jest: "Polski złoty w obiegu od 100 lat - NBP i jego funkcja emisyjna".

Zmiany w systemie rekrutacji na studia w 2024 roku

Zobacz, co nowego w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe.

Stypendia Pomostowe - most do lepszej przyszłości

Aż 10 tys. złotych wsparcia dla młodzieży, która poza dobrymi wynikami w nauce, spełnia pozostałe warunki programu.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Kalendarz roku szkolnego 2018/2019 - dni wolne 2018/2019, przerwa świąteczna 2018/2019, rozpoczęcie, zakończenie roku szkolnego

Zobacz, kiedy wypada przerwa świąteczna i inne dni wolne w roku szkolnym 2018/2019!