zmień miasto

Organizacja Tęczowego Piątku to złamanie prawa oświatowego? - Anna Zalewska wyjaśnia

Od kilku dni w mediach informowano o organizowanej Kampanii Przeciwko Homofobii, w ramach której w piątek 26 października 2018 roku w ponad 200 polskich szkołach miał odbyć się Tęczowy Piątek. Według minister edukacji narodowej - Anny Zalewskiej - może to być złamanie prawa oświatowego.

Według MEN-u żadna szkoła nie rozpoczęła przygotowań do Tęczowego Piątku.

Tęczowy Piątek

Akcja została zaplanowana jako część Kampanii Przeciwko Homofobii. W jej ramach placówki, biorące udział w programie, miały otrzymać od organizatorów materiały pomocnicze do poprowadzenia dla uczniów zajęć na temat równości. Dzięki temu osoby ze środowiska LGBTQI poczułyby, że szkoła to miejsce, gdzie każdy może być sobą.

Czy to złamanie prawa oświatowego?

Według Anny Zalewskiej żadna szkoła nie rozpoczęła przygotowań do Tęczowego Piątku. Tego typu inicjatywy wymagają skomplikowanych działań dyrekcji. Jeśli zostały one pominięte, złamano wspomniane prawo oświatowe. Mowa tu o zgodzie rodziców uczniów, która jest konieczna, aby można było zorganizować akcję spoza podstawy programowej.

Opinia biskupów

Cała akcja organizacji Tęczowego Piątku została już wcześniej skrytykowana przez biskupów i samego Tadeusza Rydzyka. Według nich placówka edukacyjna, taka jak szkoła, nie jest miejscem do propagowania środowisk LGBTQI.

Dowiedz się więcej na temat Tęczowego Piątku >>

PW

fot. Pixabay.com

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama