Pedagogika nie tylko kierunkiem dla nauczycieli?

2020-09-29 08:59:28

Studia pedagogiczne są najczęściej kojarzone z pracą nauczyciela w szkole podstawowej lub średniej. Mylne przekonanie o tak szerokim zakresie kompetencji, nabywanym przez pedagogów, jest co najmniej niewłaściwe. Obecnie pedagogika jest uznawana za interdyscyplinarną naukę o wychowaniu, jego znaczeniu i celach, a także o możliwych metodach kształtowania młodych i starszych umysłów. Sprawdź, jaką pracę po pedagogice możesz wykonywać oraz gdzie możesz znaleźć bogatą ofertę studiów na tym kierunku.

Zobacz też: Na co patrzeć przy wyborze studiów?

Książki na stole, symbol uczenia się

Jaka praca po pedagogice?

Absolwent kierunków pedagogicznych oczywiście jest uprawniony do wykonywania zawodu nauczyciela. Takie uprawnienia może również otrzymać osoba, która ukończyła jeden kierunek studiów w wybranym zakresie, a następnie ukończyła pedagogiczne studia podyplomowe. Obecnie na rynku pracy można zaobserwować rosnące zapotrzebowanie na pedagogów w różnych obszarach życia społecznego. Osoby doskonale czujące się w roli mentora mogą stać się fantastycznymi szkoleniowcami, oferującymi swoje usługi w wybranym przez siebie zakresie. Pedagodzy mogą wykorzystać swoje predyspozycje oraz umiejętności do prowadzenia szkoleń dla młodzieży, ale również pracując w dziale HR dla pracowników danej firmy.

Specjalizacje po kierunkach pedagogicznych

Studia pedagogiczne mogą być również znakomitą podstawą, którą należy obudować dodatkową wiedzą. Na przykład osoba, która po ukończeniu kierunków pedagogicznych uda się na szkolenie lub studia podyplomowe z zakresu psychoterapii, może odnaleźć się w zawodzie psychoterapeuty rodzinnego. Z kolei osoba nastawiona na pracę z dziećmi, młodzieżą czy osobami w trudnych sytuacjach życiowych, może poszerzyć swoje kompetencje o specjalizację, która upoważni ją do prowadzenia terapii zajęciowych, integracji sensorycznych czy innych interesujących zajęć.

Absolwenci kierunków pedagogicznych są bezustannie poszukiwani w różnych obszarach. Warto postawić na dodatkowe specjalizacje, które wzbogacą Twoje możliwości. Na stronie https://www.medyk.edu.pl/ znajdziesz ofertę studiów pedagogicznych I i II stopnia, a także pedagogicznych studiów podyplomowych: https://www.medyk.edu.pl/oferta-ksztalcenia/studia-licencjackie/pedagogika/opis-kierunku

ip

fot. Wokandapix z Pixabay

Słowa kluczowe: Pedagogika, Studia w Łodzi, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, I II stopień, podyplomowe

Kierunki i rodzaje studiów - Studia na start

Psychologia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Poznaj kierunek i specjalizacje!

Dowiedz się więcej o jednym z najbardziej dopasowanych do potrzeb rynku pracy kierunków studiów!

Spotkanie z Kosmetologią w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi [Lipiec 2020]

Rozmowa menedżer kierunku i studentki... Czego się z niej dowiecie?

Studia, po których jest praca - poznaj kierunki praktyczne w krakowskiej WSEI Kraków

Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie proponuje szereg kierunków studiów, spełniających wymagania pracodawców.

Nauki o rodzinie - informacje o kierunku studiów w UPJP2 w Krakowie Kraków

Studiuj w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła 2 by profesjonalnie nieść pomoc!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

5 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim zaczniesz studiować grafikę komputerową

O czym trzeba pamiętać, przed rozpoczęciem studiów graficznych?

Zarządzanie w branży gier video - nowa specjalizacja na kierunku Zarządzanie Uczelni Łazarskiego

Poznaj szczegóły dotyczące tego przyszłościowego kierunku studiów!

Psychologia - nowość na #UPJP2 w Krakowie

Psychologia - nowość na #UPJP2 w Krakowie

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane