Polecane książki - znajdź coś dla siebie

2021-09-29 14:48:18

Literatura kryminalna obejmuje wiele podgatunków, które powodują ogromną różnorodność w gatunku oraz wprowadzają fascynację u czytelnika. Powieści grozy wciągają, powodują niepokój oraz pozwalają czytelnikowi samodzielnie próbować rozwiązać zagadkę. Przedstawiamy polecane książki, które warto przeczytać podczas wolnego czasu.

polecane książki

Najlepsze tytuły w powieści grozy

Od wielu lat za króla powieści grozy jest uznawany Stephen King. Jego horrory są ekranizowane przez najlepszych reżyserów, a tytuły osiągają status bestsellerów na całym świecie. Każdy bohater wykreowany przez autora jest niepowtarzalny, a historia trzyma w napięciu do ostatniej strony. Czytając książkę, można wyobrazić sobie swoje reakcje na poszczególne wydarzenia.

W Polsce do historii przeszedł również Wojciech Chmielarz, autor polskich kryminałów. Jego książki trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, natomiast gra słów, jaką stosuje w każdej powieści sprawia, że czytelnik czuje się zaproszony do odkrywania kreowanego przez autora świata. Mimo, że jego literatura jest kontrowersyjna, a przemoc występuje bardzo często, czytelnicy uważają Chmielarza za odkrycie ostatnich lat. Jedna z jego książek została zekranizowana w postaci serialu, który bił rekordy popularności.

Tytuły Mroza - te książki warto przeczytać

Remigiusz Mróz tworzy najpopularniejsze książki ostatnich lat. Jego seria o Chyłce, adwokatce z Warszawy zapewniła mu ogromną sławę. Jest to kryminał, który ma w sobie nie tylko krew, ale również miłość Dlatego powieść jest bardzo doceniana przez kobiety, które dostrzegają w tym połączeniu opowieść o życiu, połączonym z fikcją literacką. Polecane książki Mroza nie schodzą z półek z bestsellerami, a w sieci można dostać wiele egzemplarzy w bardzo atrakcyjnych cenach. Z całą pewnością Remigiusz Mróz jest wyznacznikiem obecnego pokolenia czytelników kryminałów.

Polecane książki z gatunku powieść obyczajowa

Najlepsze książki w gatunku literatury obyczajowej obejmują szeroki zakres tytułów. Na rynku wydawniczym pod tym gatunkiem kryją się lektury, które mają przywoływać u czytelników wrażenie utożsamiania się z bohaterami. Każda z przedstawionych historii mogła wydarzyć się w przeszłości lub w obecnych czasach. W ten sposób autor tworzy więź z czytelnikiem oraz zachęca go do przywiązania się do ulubionych bohaterów. Książka z tego gatunku często jest sprawnie napisana takim językiem, który jak najbardziej odpowiada swoim czasom. Jest to zabieg, który ma na celu identyfikację bohaterów oraz ich statusu społecznego.

W Internecie można znaleźć polecane książki z tego gatunku, które nie schodzą z pierwszych miejsc bestsellerów. Możemy tam znaleźć serię "Siedem sióstr", której autorką jest Lucinda Riley. Już od pierwszej części książki zdobyły serca widzów, a autorka stała się znana na całym świecie. Fani serii nie tylko utożsamiali się z bohaterami książek, ale również wspierali autorkę w drodze do odzyskania zdrowia.

https://allegro.pl/kategoria/ksiazki-i-komiksy oferuje szeroką gamę różnorodnej literatury. Można zdecydować się nie tylko na najpopularniejsze tytuły z gatunku kryminał czy literatura obyczajowa, ale również duże ilości książek fantasy oraz dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu można uzupełnić swoją biblioteczkę w nowe tytuły, jak również w te, które są już trudne do zdobycia w innych miejscach. Polecane książki to te, które zdobyły serca czytelników na całym świecie, sprawiając, że niejeden wieczór spędzili wczytani w kolejne strony książek, zafascynowani historiami opowiadanymi przez autorów.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: Literatura kryminalna, Powieści grozy, powieść obyczajowa, książki Allegro 2021

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Jak radzić sobie ze stresem przed maturą?

Przyszedł długo wyczekiwany czas przeprowadzania egzaminów dojrzałości. Zobacz, jak odpowiednio uspokoić swój organizm, by w pełni skupić się na zadaniach.

Matura 2022 - znamy odpowiedzi z języka polskiego!

Zobacz arkusze i odpowiedzi, a także sprawdź rozwiązania zadań pisemnych z matury!

Matura 2022 - matematyka poziom podstawowy i rozszerzony

Sprawdź z jakimi zagadnieniami mierzą się tegoroczni maturzyści podczas egzaminu.

Polonez dla Fredry 2022 [FOTO] Wrocław

Maturzyści zatańczyli po raz 21 na wrocławskim Rynku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Czy matura z języka angielskiego zostanie unieważniona?

Jakie mogą być konsekwencje przecieków maturalnych?

Rozprawka problemowa na maturze - jak napisać, co w niej zamieścić, czego nie robić?

Zobacz co zrobić, aby uzyskać wysoki wynik na maturze z języka polskiego.

Matura historia 2022 - arkusze i odpowiedzi

Sprawdź, jakie pytania padły na egzaminie!

MATURA 2022 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane