Politechniki czekają na dziewczyny

2015-04-15 08:11:29

15 uczelni technicznych i trzy wydziały ścisłe uniwersytetów wezmą udział w organizowanym po raz ósmy Ogólnopolskim Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn. 23 kwietnia na przyszłe studentki czekają gry edukacyjne, warsztaty, spotkania ze studentkami i absolwentkami.

Akcja "Dziewczyny na politechniki!" oraz "Dziewczyny do ścisłych!" zainicjowane przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i Fundację Edukacyjną Perspektywy mają zachęcać uczennice szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych.

Choć Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn wyznaczono na 23 kwietnia, to w kilku uczelniach odbędzie się on nieco wcześniej. Najwcześniej, bo już 16 kwietnia odbędzie się on w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zaplanowano go na 17 kwietnia. Na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego obędzie się 18 kwietnia, na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - 20 kwietnia, a na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu - 21 kwietnia.

Pokażą łazika marsjańskiego, przygotują eko-kosmetyki

Podczas Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn Politechnika Częstochowska zaplanowała pokaz łazika marsjańskiego oraz zwiedzanie laboratoriów na poszczególnych wydziałach. Na Politechnice Białostockiej uczestniczki dowiedzą się jak wyglądają studia na robotyce i automatyce oraz wezmą udział w specjalnie zaplanowanej na ten dzień grze terenowej „Jasne, że Politechnika!”. Politechnika Krakowska zaprasza na szereg wykładów prowadzonych przez kadrę akademicką oraz studentów. Na Politechnice Łódzkiej dziewczyny będą miały okazję własnoręcznie przygotować eko-kosmetyki, czy wziąć udział w warsztatach na temat współczesnych zabezpieczeń na banknotach. Uczestniczki Dnia Otwartego na Politechnice Opolskiej, będą obserwowały walki i wyścigi robotów. Na Politechnice Rzeszowskiej zaplanowano quiz z nagrodami - „Bez tabu” - przygotowany przez studentki. Politechnika Świętokrzyska zaprasza na pokazy projektowania 3D oraz łazika marsjańskiego.

Politechnika Warszawska szykuje specjalne stoisko fotograficzne oraz losowanie nagród niespodzianek. Na Politechnice Gdańskiej będzie można wziąć udział w zabawie - strzelaniu laserem, a także dowiedzieć się, w jaki sposób powstają implanty. Politechnika Poznańska organizuje konkursy lotnicze, w których nagrodą będzie lot z Mistrzynią Polski w akrobacji szybowcowej. Na Politechnice Wrocławskiej dziewczyny wezmą udział w grze miejskiej „Innowacja jest Kobietą!”. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie organizuje quiz z nagrodami, a w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych dziewczyny poznają tajniki animacji 3D oraz efektów specjalnych. Na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu uczestniczki zwiedzą Instytut Fizyki i Centrum Astronomii, a na Wydziale Fizyki UW odbędzie się koncert niespodzianka.

Bieg w Kasku

W ramach akcji 17 i 23 kwietnia w kilku miastach Polski odbędzie się kolejna edycja Biegu w Kasku. W tym nietypowym mini maratonie uczestniczki mają przebiec cały dystans nie tracąc z głowy kasku akcji Dziewczyny na politechniki! W tym roku uczestniczki Dnia Otwartego będą mogły wziąć udział w konkursie Wielka Bitwa na Selfie. Wystarczy zarejestrować się na Dzień Otwarty na wybranej uczelni, zaznaczyć chęć wzięcia udziału w konkursie, a potem – w trakcie wydarzenia robić sobie zdjęcia selfie ze studentkami i profesorami uczelni oraz w charakterystycznych miejscach na terenie kampusu oraz umieścić je na profilu w serwisie Facebook.com, zdobywając punkty za każde zdjęcie.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia są dostępne na stronie: www.dziewczynynapolitechniki.pl

PAP - Nauka w Polsce

Fot. Piotr Wojciechowski

Słowa kluczowe: dziewczyny na politechniki, dziewczyny do ścisłych, bieg w kasku

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Nowy przedmiot w szkołach. Czy HiT zastąpić WoS?

Czego można spodziewać się po roku szkolnym 2022/2023?

Internauci wybiorą projekt do finału Konkursu Explory

Zobacz, jak zagłosować na finalistów Konkursu Explory.

Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej zaprasza na studia II stopnia

Zobacz, na czym polegają studia II stopnia w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Polecane książki - znajdź coś dla siebie

Przedstawiamy polecane książki, które warto przeczytać podczas wolnego czasu.

Porady dla przyszłych studentów logistyki. Co warto wiedzieć?

Przychodzimy z paroma wskazówkami, jak dobrze wejść w tryb studiowania na kierunku logistyka.

Zarządzanie - czego się spodziewać, wybierając te studia?

Zarządzanie jest kierunkiem dosyć uniwersalnym. Sprawdźcie, dlaczego?

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Wrocławscy maturzyści zatańczyli Poloneza dla Fredry [FOTO] - zdjęcia, aleksander fredro, polonez na rynku, taniec

Zobacz zdjęcia z kolejnej edycji Poloneza dla Aleksandra Fredry we Wrocławiu!