zmień miasto

Popraw swój angielski za pomocą Skype'a

Świat pędzi w zawrotnym tempie, a my chcąc go dogonić podążamy w pośpiechu. Coraz częściej w  naszym życiu liczy się praca i kariera, co za tym idzie konieczna jest nieustanna edukacja, nabywanie nowych umiejętności, rozwój intelektualny. Pośród gąszczu rozmaitych zajęć każdego dnia istotnym elementem jest doskonalenie języków obcych.

Międzynarodowe kontakty, środowisko, globalizacja także w sferze rozrywkowej i prywatnej wymusza na nas komunikację w wielu językach, nie tylko swym ojczystym. Znajomość polskiego to za mało, by być na topie, by utrzymać się na fali. O języku angielskim pisaliśmy także tutaj. Co zrobić, kiedy brakuje nam czasu na kursy językowe, lekcje szkoleniowe, a sami nie mamy na tyle motywacji by usiąść i się uczyć, nie wiemy jak, nie mamy z kim poćwiczyć konwersacji? Rozwiązaniem są nowoczesne metody nauki i doszkalania angielskiego przez komunikatory internetowe, takie jak Skype.

Zarówno wielu nauczycieli angielskiego oferuje takie usługi, jak i wielu „uczniów” chętnych jest skorzystać z lekcji właśnie przy pomocy Skype'a dzięki platformie pomocnej w nauce języków obcych Preply.com.

Lekcje angielskiego przez Skype mają swoje wady i zalety. Polecane szczególnie dorosłym, którzy mają problem z organizacją nauki i systematycznością pracy nad swoimi umiejętnościami, jednak coraz częściej z korepetycji językowych korzystają uczniowie i młodzież. Większość osób eksponuje atuty tej formy nauczania, jednak nie znaczy to, iż zajęcia online nie mają minusów.

Podkreśla się elastyczność względem terminów, osobisty kontakt często z native speakerem, bądź osobistym tutorem, jak również możliwość realizacji zajęć w domu, pracy, nawet na wakacjach, bowiem niezbędny do przeprowadzenia zajęć jest tylko komputer, laptop czy telefon z dostępem do internetu. Wśród zalet wymienia się także korzystne ceny za godzinę zajęć oraz możliwość wyboru nauczyciele z całego świata. Jest w kim przebierać. To doskonała okazja by poznać osoby z odległego krańca świata, by mieć o czym porozmawiać, porównać sposób nauczania tychże osób ze znanymi do tej pory. W Polsce ceny wahają się od dwudziestu po sto złotych za godzinę, na świecie w zależności od wymagań wobec nauczyciela można podjąć naukę już od pięciu dolarów na godzinę. Odpłatność za godzinę to jedyny koszt jaki ponosi uczeń, bowiem połączenie Skype, jak i sam program jest darmowy. Niezależnie od tego czy rozmawiamy z nauczycielem w Polsce czy w Australii, Ameryce czy UK nie płacimy za połączenie tak jak to bywa z połączeniem telefonicznym. Wartością dodaną jest wizja, która umożliwia odczytywanie gestów, emocji, mimiki twarzy i wspiera proces dydaktyczny poprzez wizualizację.

Niektóre portale oferują również ćwiczenia konwersacji zupełnie bezpłatnie, do których można zgłosić się rejestrując się w serwisie i wyrażając chęć porozmawiania z kimś o podobnym poziomie znajomości języka. Wad lekcji przez Skype jest znacznie mniej, jednak nie wszyscy potrafią właśnie w taki sposób się uczyć, nie zawodzi tutaj technika, a osobiste preferencje - to zupełnie coś innego niż rozmowa na żywo. Pośród minusów tej formy edukacji pojawia się również zawodność sprzętu, której nie ma w przypadku osobistego spotkania w domu ucznia czy szkole językowej.

Jak podaje Preply „z nauki języka przez Skype'a korzystają głównie przedsiębiorcy, managerowie i osoby zapracowane, którym trudno jest pogodzić pracę, podróże, spotkania z ramami kursu językowego, a nawet spotkaniami z korepetytorem. Lekcje przez Skype można zrealizować w chwili wolnego czasu między spotkaniami czy wieczorem, w drodze do pracy itp. Możliwości jest wiele, co więcej korzystając z różnicy w strefie czasowej można podejmować naukę także w nocy bez angażowania w pracę nauczycieli w nocy. Dzięki indywidualizacji nauki można pracować nad wybranymi tematami, szkolić akcent, wymowę czy pracować nad zagadnieniami gramatycznymi. Indywidualny tutor pomoże się przygotować na konkretne wystąpienie, wesprze w pisaniu raportu, jak i przetestuje nabytą wiedzę. Częstotliwość spotkań online, ich długość możemy dowolnie uzgodnić z wykładowcą”.

Co niektórzy uważają, że lekcje języka angielskiego przez Skype można zastąpić wykładem z Youtube'a, tymczasem odsłuchując materiały multimedialne uczymy się zupełnie w inny sposób, bowiem brakuje interakcji z drugim człowiekiem. Lekcje z tutorem pozwalają kreować tematykę w miarę bieżących potrzeb. Nauczyciel na bieżąco ma szansę zwrócić nam uwagę na popełniane błędy i je skorygować, powtórzyć do skutku wyjaśnienie danego zagadnienia w taki sposób aż stanie się dla nas jasne. Oczywiście spotkanie online może także prowadzić do nieporozumień, jak chociażby wadliwość wymowy, którą może zniekształcać mikrofon urządzenia z jakiego korzystamy, jak i głośnik odbiorcy, niemniej są to niuanse w kontekście całokształtu cech i zalet nauki online.

Dzięki nauce jeden na jeden możliwy jest dobór metody nauki do indywidualnych możliwości ucznia i efektywności pracy. Co więcej wybierając nauczyciela można wybrać osobę proponującą określony sposób prowadzenia zajęć. Wiele osób, łącząc się ze swoim tutorem online, nie traktuje wirtualnego spotkania jako zajęć lekcyjnych, dydaktycznych, ale jako luźne spotkanie towarzyskie. Mnóstwo osób korzysta z tutorów przez Skype by poćwiczyć język, aby doskonalić swoją komunikację przy spontanicznej rozmowie. Lekcje online kierowane są do osób na każdym stopniu zaawansowania, tak do początkujących, jak i zaawansowanych. Zaczynając przygodę z nauką angielskiego, warto skorzystać z polskojęzycznego nauczyciela, jednak znając już język na tyle, by móc się porozumiewać po angielsku, można rozważyć współpracę z native speakerem, nauczycielem obcojęzycznym.

Więcej o nauce angielskiego przez Skype na stronie http://preply.com/pl/angielski-przez-skype

Teskt: Promocja

Aktualności

MEN zapowiada powrót do stacjonarnej nauki we wrześniu 2020

Nauka zdalna będzie wykorzystywana jedynie jako uzupełnienie tradycyjnych lekcji.

Koniec roku szkolnego 2019/2020. MEN wspomina przebieg kwarantanny

Jak wyglądała walka z COVID-19 w polskiej oświacie? Powspominajmy i pomyślmy o starcie kolejnego roku szkolnego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Matura z języka niemieckiego 2020 - arkusze CKE - poziom podstawowy i rozszerzony

Dziś czas na maturę z języka niemieckiego. Rano uczniowie przystąpią do egzaminu na poziomie podstawowym, a o 14:00 napiszą test na poziomie rozszerzonym.

Dzień Otwarty Psychologii w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie [Czerwiec 2020]

Poznajcie uczelnię, jej ofertę edukacyjną i porozmawiajcie z prowadzącymi! Wydarzenie odbędzie się online.

Pedagogika - informacje o kierunku studiów w UPJP2 w Krakowie Kraków

Studiuj w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła 2 by profesjonalnie nieść pomoc!

Wirtualne Dni Otwarte Uniwersytetu Rolniczego - 24-28 czerwca 2020

Poznaj ofertę Uczelni i poznaj ją od środka!

Komentarze, opinie, wypowiedzi (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj komentarz
  • nauka języka angielskiego przez skype [0]

    ja polecam szkołę https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/ cena nauki za 60 min to jedyne 38 zł . Ciekawą opcją jest możliwość wypróbowania ich umiejętności za pomocą darmowej pierwszej lekcji! Pol...

    marekang123, 2018-01-22, 20:19:39
  • Moja metoda nauki [1]

    Jakoś chyba nie miałbym przekonania do takiego kursu przez Skype. Znaczy nie widząc lektora, ani szkoły...takie dla mnie trochę kupowanie kota w worku. Ja sam kupiłem kurs metodą Emila Krebsa z krebsm...

    Olaf, 2015-09-03, 16:31:22
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama