zmień miasto

"Posiłek w szkole i w domu" - nowy program rządu na lata 2019-2023

1 stycznia 2019 roku ma wejść w życie nowy program o nazwie "Posiłek w szkole i w domu". Zastąpi on dotychczasową akcję pt. "Pomoc państwa w zakresie dożywiania", która miała być realizowana w latach 2014-2020.

Rada Ministrów uchwaliła nowy program, który będzie realizowany w polskich szkołach.

"Posiłek w szkole i w domu"

Nowy program uchwalony przez Radę Ministrów również zakłada pomoc w dożywianiu – nie tylko uczniów szkół, ale również osób starszych. "Posiłek w szkole i w domu" zostanie zrealizowany według planu w latach 2019-2023. Rząd przygotował na ten okres 200 milionów złotych, które władze rozdzielą na wszystkie województwa – po 40 milionów złotych na rok.

Kto zostanie objęty programem?

Przede wszystkim "Posiłek w szkole i w domu" dotyczyć będzie rodzin w ciężkiej sytuacji materialnej. Pomoc otrzymają również dzieci, które nie mają zapewnionych odpowiednich warunków do życia w domu oraz osoby starsze. Program obejmie także stołówki szkolne, aby były w pełni przystosowane do jedzenia w nich codziennych posiłków przez uczniów.

W jaki sposób zostanie udzielone wsparcie?

W pierwszej kolejności pieniądze trafią do gmin, których władze zadecydują, czy dane kwoty będą przekazywane na posiłki dla potrzebujących czy w formie świadczenia pieniężnego dla rodzin.

Pieniądze otrzymają również dyrektorzy szkół w formie celowej lub dofinansowania. Ich zadaniem będzie stworzyć nowe stołówki w swoich placówkach lub rozbudować stare i kupić do nich odpowiednie wyposażenie. Bardzo ważne stanie się też zwiększenie kontroli nad jakością wydawanych posiłków oraz jakością produktów, które wykorzystuje się do przygotowywania obiadów.

PW

Fot. Pixabay.com

Źródło: men.gov.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama