zmień miasto

Postanowienia noworoczne, które powinien zrealizować każdy maturzysta!

Celebrowanie Nowego Roku często wiąże się z fajerwerkami i piciem szampana. To jednak nie wszystko, ponieważ dla wielu osób jest to moment, który można wykorzystać także do wprowadzenia zmian w swoim życiu. W taki właśnie sposób pojawiają się postanowienia noworoczne, które są często rzucane na wiatr i kończą się porażką, gdyż często brak nam motywacji do realizacji niektórych pomysłów. Tak samo robią uczniowie i dlatego przygotowaliśmy listę najważniejszych stwierdzeń, które powinien zrealizować każdy maturzysta przed podejściem do egzaminów.

Zobacz, jakie zdania powinni wypowiedzieć uczniowie przed zakończeniem 2017 roku.

"Znajdę motywację do pracy!"
Pierwsze postanowienie, bez którego nie będzie można nawet rozpocząć nauki. Dlatego właśnie trzeba znaleźć sobie cel, a pomoże nam on zyskać chęć do pracy.

"Będę lepiej zorganizowany!"
Kolejnym szczeblem, który pomoże nam zdać maturę, jest lepsza organizacja pracy. Dzięki temu będziemy mogli zaplanować sobie dzienny czas nauki, co pozwoli nam zlikwidować tzw. "zmęczenie nabytym materiałem".

"Przeczytam wszystkie lektury szkolne!"
Bardzo ważny punkt, którego na tym etapie szkoły średniej nie możemy lekceważyć. Trzeba wykorzystać każdy materiał potrzebny do egzaminu. Dlatego właśnie warto czytać wszystko to, co obowiązkowe, ale w miarę możliwości dobrze też nadrabiać nieprzeczytane wcześniej lektury.

"Będę się więcej uczyć!"
Czym więcej się będziemy uczyć, tym spokojniej poczujemy się na maturze. Warto powtarzać materiał, a jeszcze lepiej przyswajać sobie go systematycznie, ponieważ wtedy informacje z głowy nie uciekną nam tak szybko.

"Zacznę powtarzać materiał dużo wcześniej!"
Kolejną ważną kwestią jest rozpoczęcie nauki dużo wcześniej niż zakładamy, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli zadbać nie tylko o nasz poziom wiedzy, ale także o spokój psychiczny. Dlatego lepiej nie czekać z powtórkami na ostatnią chwilę.

"Zdam maturę!"
Realizacja powyższych postanowień doprowadzi nas w końcu do głównego celu, którym jest zdanie matury. Dzięki temu to stwierdzenie stanie się realne.

"Dostanę się na studia!"
To postanowienie, które pewnie wypowiada nie każdy uczeń szkoły średniej, ale warto nad nim także pomyśleć, ponieważ 2018 rok zbliża się wielkimi krokami, a realizując powyższe stwierdzenia, będziemy mogli pójść kolejny krok do przodu.

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama