Praca jak marzenie - jak ją zdobyć?

2020-10-02 15:36:20

Każdy ma jakieś marzenia i plany na życie. Wiele osób zamierza rozpocząć swoją karierę dzięki ukończeniu studiów. Jest to bardzo popularna ścieżka, jednak często wybiera się ją bez większej refleksji. Tymczasem istnieją niemniej ciekawe alternatywy, które mogą okazać się nawet bardziej atrakcyjne dla przyszłych pracodawców. Jedną z nich jest zdobycie kwalifikacji, dzięki szkole policealnej.

Nauka w szkole policealnej

Szkoła policealna - czy jest lepsza od studiów?

Niektórzy mają nieco mylne wyobrażenie o studiowaniu, które bardziej pokrywa się z tym, co oferują różnego rodzaju kursy i szkoły policealne. Co prawda wiele uczelni stara się dostosować swoje oferty tak, aby spełniały wymagania rynku pracy, jednak mają one inne priorytety.

Szkoły wyższe mają przygotowywać naukowców, dlatego przekazują studentom wiedzę akademicką. Oczywiście, są kierunki studiów, potrzebne do podjęcia niektórych zawodów, jak prawo czy medycyna, ale w przypadku innych kierunków, studenci często narzekają na brak praktyki i rzeczywistego przygotowania do zatrudnienia.

Tymczasem szkoły policealne mają na celu przekazanie przede wszystkim praktycznych umiejętności. Co więcej, ukończenie takiego kursu często kończy się otrzymaniem certyfikatu, który może być kluczowy przy podejmowaniu decyzji o wyborze kandydata podczas przeglądania jego CV przez przyszłego pracodawcę.

- Nawet do 70% zajęć praktycznych na kierunkach oferowanych w naszej szkole zapewnia słuchaczom świetne przygotowanie do zawodu - mówi Julita, wykładowczyni w TEB Edukacja (https://tiny.pl/7ltf5). - Nasza kadra to profesjonaliści z bogatym doświadczeniem i sukcesami zawodowymi na koncie. Dzięki możliwości współpracy z nimi, słuchacze kończą naszą szkołę ze sporym bagażem umiejętności praktycznych oraz niezbędnej wiedzy teoretycznej, który zapewnia im dobry start na indywidualnej drodze zawodowej.

Jaka praca po szkole policealnej? Zarobki i możliwości

Praktyczne umiejętności i wiedza wymagane są chociażby w takich zawodach jak: grafik komputerowy, logistyk, specjalista IT, specjalista ds. social media, stylistka paznokci czy pracownik usług medycznych. Są to też zawody, które cieszą się w naszym kraju jednym z większych zainteresowań pracodawców, a pensje jaką mogą zaoferować są warte uwagi.

Według informacji portalu pracuj.pl, szczególnie atrakcyjne może okazać się znalezienie pracy jako specjalista ds. social media, ponieważ taki ktoś może zarabiać nawet 5100 zł brutto. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo istotne będą tutaj nasze wyniki i przełożenie ich na skuteczność działań w budowie wizerunku zatrudniającej nas firmy. Programista to, jak wszyscy wiemy, dobrze płatna praca, a wynagrodzenie rzędu 4800 zł brutto może być wstępem do znacznej podwyżki, którą zdobędziemy dzięki doświadczeniu i stażu w firmie. Rozwój infrastruktury miejskiej i łańcuchów dostaw sprawia, że rośnie popyt na logistyków, za których pracę, firmy gotowe są płacić 4000 zł brutto już w przypadku młodszych specjalistów.

Pracownicy medyczni to nie tylko lekarze i ratownicy, ale też np. rejestratorka medyczna, która może zarabiać 3300 zł brutto. Branża beauty to ciekawe rozwiązanie dla osób interesujących się choćby wizażem - tym bardziej że kosmetyczki i stylistki paznokci, mogą po kursie zarabiać 3500 zł brutto. Ciekawą możliwością jest też zdobycie kwalifikacji jako technik farmaceutyczny, którego pensja może wynosić ok. 3800 zł brutto. Trzeba pamiętać, że  równie ważny jest  osobisty dorobek czy własne portfolio - np. młodszy graphic designer na początek może zarabiać 3700 zł brutto, ale będzie to wynagrodzenie, które zdecydowanie wzrośnie, po zdobyciu  doświadczenia i zbudowaniu własnej  renomy.

Nauka w szkole policealnej

Kolejną zaletą podjęcia nauki w szkole policealnej jest  możliwość dopasowania jej do swoich potrzeb. Różnorodna oferta edukacyjna opisana wyżej to dopiero początek, ponieważ możemy również wybrać odpowiedni dla siebie tryb nauczania (dzienny, wieczorowy, weekendowy), i dzięki temu zgrać plan zajęć z obowiązkami życia codziennego.

- Maturzyści, którzy nie podjęli jeszcze decyzji dot. swojej przyszłości, mają jeszcze chwilę, aby to zmienić. Rekrutacja w TEB Edukacja trwa do połowy października. To dobry moment, by wziąć sprawy w swoje ręce i wybrać zawód, który nie sprawi zawodu - zapewnia Karolina z TEB Edukacja (https://tiny.pl/7ltf5).

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com/geralt

Słowa kluczowe: Szkoła policealna, alternatywa dla studiów, zatrudnienie po kursach, TEB Edukacja, Oferta, Kursy

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Matura z fizyki 2020 - arkusze CKE

Arkusze pojawią się kilka minut po 14.00. Dziś na maturzystów czeka matura z fizyki - egzamin uznawany za najtrudniejszy do zdania. Zobacz arkusze!

Koniec roku szkolnego 2019/2020. MEN wspomina przebieg kwarantanny

Jak wyglądała walka z COVID-19 w polskiej oświacie? Powspominajmy i pomyślmy o starcie kolejnego roku szkolnego.

Stypendia Pomostowe - ruszyła rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

Stypendia Pomostowe na I rok studiów czekają na maturzystów! Poznaj szczegóły.

EXPERYMENT dla szkół i przedszkoli 2020/2021 - stacjonarnie, online i wyjazdowo

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni posiada ofertę edukacyjną dostosowaną do potrzeb każdego!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Inżynieria Bezpieczeństwa - studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Poznaj przyszłościowy kierunek studiów I stopnia i jego specjalności.

Dzień otwarty online kierunków logistycznych w Akademii Leona Koźmińskiego [Wrzesień 2020]

Poznaj program wydarzenia odbywającego się bezpiecznie i na odległość!

Nabór uzupełniający w Akademii Morskiej w Szczecinie [2020/2021]

Dowiedz się, jak zapisać się na studia w AMS!

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Matura z języka angielskiego - sprawdź odpowiedzi! - matura 2014 język angielski odpowiedzi klucz przykładowe rozwiązania poziom podstawowy rozszerzony

Matura z języka angielskiego to zdecydowanie najczęściej wybierany przez maturzystów egzamin z języka obcego. Sprawdźcie odpowiedzi na pytania, z którymi musieliście dzisiaj się zmierzyć!