zmień miasto

Praca w trakcie szkoły - co warto wiedzieć?

W życiu każdego człowieka przychodzi w końcu taki moment, że nie chce się już prosić za każdym razem rodziców o pieniądze, bo chcemy pójść do kina lub wyjść do knajpy z przyjaciółmi. Dlatego miłym uczuciem jest, gdy możemy wydawać własną wypłatę. Do tego jednak potrzeba pracy, a zdarzają się przypadki osób, które szukają jej już w trakcie szkoły średniej. Co warto wiedzieć, gdy już się na to zdecydujemy?

W szkole średniej bardzo często zdarza się, że nadchodzi chęć zarobienia własnych pieniędzy.

W szkole średniej jesteśmy już w takim wieku, że możemy pracować. Nie ma z tym żadnych problemów i jest to oczywiście prawnie uregulowane. Musimy pamiętać jednak o pewnych sprawach, które się z tym wiążą.

Przede wszystkim nie zarobimy dużo pieniędzy, ponieważ będziemy traktowani jako pracownicy tymczasowi. Nie zatrudnią nas na stałe, a w dodatku nie wyrobimy pełnej puli godzin, co oznacza, że i mniej nam zaproponują.

Drugą sprawą są godziny, podczas których chcielibyśmy pracować. Jest to trochę problematyczne, ponieważ w trakcie szkoły mamy czas tylko w weekendy. I właśnie te dni powinniśmy najbardziej brać pod uwagę jeśli chodzi o pracę. Złym podejściem będzie rzucanie sobie pracy w dni tygodnia, ponieważ wtedy nie będziemy w stanie zadbać o nasze wyniki w szkole.

A gdzie taki uczeń może pracować? Takim najbardziej znanym i najpopularniejszym sposobem jest roznoszenie ulotek, które nie wymaga dużych umiejętności oraz kwalifikacji. Zdarzają się jednak osoby, które zatrudniają się w restauracjach jako sezonowi kelnerzy, w sklepach jako sprzedawcy, a nawet w marketach na wykładaniu towaru. Możliwości jest dużo, więc wystarczy tylko dobrze poszukać.

Jak widzimy, jeśli ktoś bardzo chce, może pracować bez żadnego problemu. Zarobione pieniądze zawsze się przydadzą, a z pewnością usatysfakcjonują i pozwolą poczuć, że ma się własną wypłatę. Pamiętajmy jednak o tym, żeby działać z głową w tej sytuacji, ponieważ nie da się w pełni łączyć dwóch rzeczy. Nie można pracować kosztem naszej szkoły, gdyż w młodzieńczym wieku to nauka powinna być dla nas najważniejsza.

PW

fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama