zmień miasto

Próbny egzamin gimnazjalny Nowa Era 2018/2019 - matematyka i przedmioty przyrodnicze

Za każdym razem po części humanistycznej w ramach próbnych egzaminów gimnazjalnych z Nową Erą odbywają się testy z tematyki matematyczno-przyrodniczej. Aby zdobyć dużą liczbę punktów z arkuszowych zadań, należy nie tylko opanować umiejętności obliczania i rozwiązywania skomplikowanych poleceń, ale także zdobyć wiedzę z zakresu biologii, chemii, fizyki, astronomii i geografii na poziomie gimnazjalnym. Poniżej możecie zobaczyć dokładne dane na temat egzaminów z części matematyczno-przyrodniczej, które zostały zaplanowane na 29 listopada 2018 roku.

Próbne egzaminy gimnazjalne z części matematyczno-przyrodniczej zaplanowane zostały na 29 listopada 2018 roku.

Próbny egzamin gimnazjalny Nowa Era 2018/2019 – część matematyczno-przyrodnicza – 29 listopada 2018 roku

9:00 – Egzamin z przedmiotów przyrodniczych (60 minut)

11:00 – Egzamin z matematyki (90 minut)

Część matematyczno-przyrodnicza, tak samo jak ta humanistyczna, składa się z dwóch egzaminów. Pierwszy z nich to test z przedmiotów przyrodniczych, czyli geografii, biologii, chemii, fizyki i astronomii. Sprawdzi on wiedzę uczniów za pomocą poleceń zamkniętych i otwartych, w których pojawią się m.in. mapy, reakcje chemiczne, a także zjawiska fizyczne itp. Drugi egzamin to zadania z matematyki – warto przygotować się do nich, zabierając odpowiednie przybory, takie jak linijka, cyrkiel, kątomierz oraz ołówek. Tutaj uczniów czekają typowe zadania na obliczanie z zakresu działów omawianych na poziomie gimnazjum.

Próbne egzaminy gimnazjalne dotyczą tylko szkół, które zgłosiły się do programu Diagnoza Nowej Ery.

Próbny egzamin gimnazjalny Nowa Era 2018/2019 – harmonogram

Próbny egzamin gimnazjalny Nowa Era 2018/2019 – część humanistyczna

Próbny egzamin gimnazjalny Nowa Era 2018/2019 – język angielski i niemiecki

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama