zmień miasto

Próbny egzamin ósmoklasisty CKE 2018/2019 - harmonogram

Aktualni ósmoklasiści napiszą w 2019 roku pierwszy egzamin kończący dłuższą o dwa lata szkołę podstawową. Centralna Komisja Egzaminacyjna postanowiła zaznajomić uczniów z formułą testów, rodzajem zadań i formatem arkuszy, dlatego zorganizowany zostanie próbny egzamin ósmoklasisty CKE 2018/2019. Znamy już jego harmonogram!

Zobacz, kiedy zostanie przeprowadzony próbny egzamin ósmoklasisty zorganizowany przez CKE!

Próbne egzaminy ósmoklasisty CKE 2018/2019 - zasady

Próbny egzamin ósmoklasisty organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną nie będzie obowiązkowy. Wezmą w nim udział tylko te placówki, których dyrektorzy postanowią zorganizować tego typu testy przygotowujące uczniów do zakończenia szkoły podstawowej.

Próbny test ósmoklasisty CKE 2018/2019 - harmonogram

Placówki biorące udział w programie zorganizują próbny egzamin ósmoklasisty w dniach 18-20 grudnia 2018 roku. Wcześniej dyrektorom szkół zostaną udostępnione arkusze w serwisach prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Wersje testów obejmują zarówno ten standardowy tryb, jak i przystosowany dla niepełnosprawnych uczniów.

W powyżej wymienionych dniach zostaną przeprowadzone próbne egzaminy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego w wybranej przez szkołę kolejności i godzinach.

Próbny egzamin ósmoklasisty CKE 2018/2019  - język polski [ARKUSZE]

Próbny egzamin ósmoklasisty CKE 2018/2019  - matematyka [ARKUSZE]

Próbny egzamin ósmoklasisty CKE 2018/2019  - język obcy [ARKUSZE]

Próbny egzamin ósmoklasisty CKE 2018/2019 - wyniki

Jeśli szkoła nie będzie brała udziału w programie, uczniowie i tak otrzymają możliwość pobrania arkuszy egzaminacyjnych na stronie internetowej CKE po godz. 15:00 20 grudnia 2018 roku. W przypadku przeprowadzenia próbnych testów okres czekania na wyniki stanie się zależny od placówki, ponieważ to nauczyciele będą oceniali arkusze uczniów zgodnie z określonymi zasadami.

Zobacz też pełny harmonogram egzaminów ósmoklasisty 2019 >>

PW

fot. Pixabay.com

Źródło: men.gov.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama