zmień miasto

Próbny egzamin ósmoklasisty Nowa Era 2018/2019 - język polski

Po reformie gimnazjów zbliża się pierwszy egzamin ósmoklasisty. Przed przystąpieniem do oficjalnych testów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, uczniowie ze szkoły podstawowej zmierzą się z próbnymi arkuszami, które sprawdzą ich umiejętności i wiedzę z danych przedmiotów. Poniżej przedstawiamy, co zostało przygotowane na 21 listopada 2018 roku przez Nową Erę.

Próbny egzamin ósmoklasisty z języka polskiego zaplanowany został na 21 listopada 2018 roku.

Próbny egzamin ósmoklasisty Nowa Era 2018/2019 – język polski – 21 listopada 2018

9:00 – Egzamin z języka polskiego (120 minut)

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego został podzielony standardowo na zadania otwarte i zamknięte.  W pierwszej części testu uczniowie zmierzą się z jednym tekstem literackim i jednym nieliterackim. Pytania do nich sprawdzą ich umiejętności czytania ze zrozumieniem, dodatkowo kładąc nacisk na wnioskowanie i argumentowanie wypowiedzi. Niektóre polecenia będą wymagały również znajomości środków językowych i innych elementów języka polskiego. W drugiej części będzie trzeba napisać wypracowanie. Do wyboru uczniowie dostaną dwa tematy - jeden o charakterze twórczym (np. opowiadanie), a drugi o charakterze argumentacyjnym, takim jak np. rozprawka.

Próbne egzaminy ósmoklasisty dotyczą tylko szkół, które zgłosiły się do programu Diagnoza Nowej Ery.

Próbny egzamin ósmoklasisty Nowa Era 2018/2019 - harmonogram

Próbny egzamin ósmoklasisty Nowa Era 2018/2019 - matematyka

Próbny egzamin ósmoklasisty Nowa Era 2018/2019 - język angielski

PW

Fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama