zmień miasto

Próbny egzamin ósmoklasisty Operon 2018/2019 - ogólnopolskie wyniki

Próbny egzamin ósmoklasisty 2018/2019 z Operonem został zorganizowany w dniach 27-29 listopada 2018 roku. Było to jedno z pierwszych podejść do tego typu testów uczniów ze szkoły podstawowej. Wiemy już, jak poradzili oni sobie z arkuszowymi zadaniami. Zobacz ogólnopolskie wyniki próbnego egzaminu ósmoklasisty Operon 2018/2019!

Zobacz, jak poradzili sobie ósmoklasiści z próbnymi egzaminami!

Średnie wyniki z danych przedmiotów

Pierwszy rzut oka na wyniki próbnych egzaminów ósmoklasisty Operonu nie dodaje optymizmu. Testy nie poszły zbyt dobrze uczniom, ponieważ średnia z żadnego przedmiotu nie sięgneła nawet 50%. Najlepsze wyniki zostały osiągnięte z języka polskiego (średnia 49%). Na drugim miejscu znalazł się język angielski (47%), następnie język niemiecki (35%), a na końcu matematyka (26%).

Średnie wyniki według miejsca zamieszkania

W przykładowej interpretacji egzaminy z języka angielskiego uczniowie najlepiej napisali w województwie mazowieckim, a najgorzej w województwie warmińsko-mazurskim. Z językiem polskim jest podobnie, jednak w tym przypadku dobrze poradzili sobie również ósmoklasiści z regionu podlaskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Matematyka była przedmiotem, który nie poszedł większości uczniom za dobrze, jednak najgorzej wypadli w tym przypadku mieszkańcy Opola i okolic.

Każdy będzie miał okazję odebrać informację o uzyskanej liczbie punktów w swojej szkole.

Zobacz też arkusze i odpowiedzi próbnych matur z Operonem 2018/2019:
- matematyka;
- język polski;
- języki obce.

PW

Fot. Pixabay.com

Źródło: Egzaminy.operon.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama