zmień miasto

"Rekord dla Niepodległej" został pobity w ramach 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

"Rekord dla Niepodległej" to akcja Rady dzieci i Młodzieży oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. W tym roku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rekord tej inicjatywy został pobity, co oznacza, że najwięcej osób w historii zaśpiewało w jednym czasie "Mazurka Dąbrowskiego". Zobacz, ile osób dokładnie wzięło udział w akcji!

Zobacz, ile osób zaśpiewało w jednym czasie "Mazurka Dąbrowskiego"!Rekord dla Niepodległej

Akcja polega na tym, że w określony dzień wszystkie szkoły biorące udział w inicjatywie o godzinie 11:11 odśpiewują czterozwrotkowy hymn narodowy. W tym roku rekord został pobity, ponieważ do "Mazurka Dąbrowskiego" przystąpiło ponad 5 milionów osób.

W samej Polsce 4 867 937 uczniów wzięło udział w akcji. Razem z nimi śpiewało prawie 480 tysięcy nauczycieli (475 235 osób). Do inicjatywy przystąpiły również placówki z zagranicy, w tym szkoły polonijne, szkoły europejskie oraz nauczyciele z Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

"Rekord dla Niepodległej" to inicjatywa zorganizowana w ramach Dnia Niepodległości. Akcja ta ma na celu budzić świadomość narodową i historyczną w uczniach. Uczy ich to także świętowania oraz pamiętania o ważnych dla Polski wydarzeniach. W tym roku wspólne śpiewanie hymnu odbyło się 9 listopada 2018 roku.

PW

fot. Pixabay.com

Źródło: gov.pl/web/edukacja

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama