zmień miasto

Rekrutacja na studia 2019 - uczelnie w Polsce rozpoczynają nabór!

Matury jeszcze się nie skończyły, a uczniowie wciąż czekają na swoje wyniki. Tymczasem szkoły wyższe w Polsce już uruchamiają swoje procedury rekrutacyjne! Kiedy należy złożyć odpowiedni wniosek?

Sala Pełna Studentów, wykładKiedy rozpoczyna się rekrutacja?

Prawda jest taka, że termin rozpoczęcia rekrutacji nie jest żadnej uczelni odgórnie narzucony i zależy tylko i wyłącznie od jej wewnętrznych ustaleń. Ogólna tendencja w Polsce jednak jest taka, że rejestracja rusza w okolicach maja i czerwca, a kończy się na początku lipca. Wtedy też rozpocznie sie I tura rekrutacji.

Trzeba więc pilnować w tym okresie aktualności z uczelni, na które chcemy się dostać. Najlepiej jest regularnie sprawdzać oficjalną stronę internetową uczelni, na którą chcemy sie dostać. Czasu by złożyć papiery na nasze wymarzone kierunki studiów jest całkiem sporo, jednak lepiej trzymać rękę na pulsie.

Gdzie i jak się zarejestrować?

W dzisiejszych czasach, proces rekrutacji na studia następuje częściowo w internecie, a częściowo tradycyjnie. Pierwszym krokiem podczas naboru na studia jest Internetowa Rejestracja Kandydatów na Studia. W skrócie: Każda uczelnia posiada swój osobny system IRK, w którym należy się zarejestrować i podać wszystkie wymagane przez szkołę wyższą dane.

Kolejnym krokiem będzie zaniesienie dokumentów, to jednak czeka nas dopiero wtedy, gdy zostaniemy na studia przyjęci. Proces rekrutacji na studia nie jest szczególnie skomplikowany, warto jednak dowiedzieć się, jakie są etapy naboru na studia oraz tego, jakie dokumenty należy złożyć przy rejestracji.

KSK

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama