Rusza matematyczny konkurs internetowy na MiNI PW

2010-11-12 12:57:13

Oficjalne rozpoczęcie Konkursu, organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędzie się we wtorek 16 listopada 2010 o godz. 14.15 w sali 206 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, plac Politechniki 1.

Wtedy też zostanie podpisane porozumienia pomiędzy Wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych PW a Fundacją Rodziny Maciejko, będącej fundatorem stypendium dla najlepszego laureata Konkursu spoza dużego miasta, który podejmie studia na tym Wydziale.

Organizowany od 1999 roku Konkurs przeznaczony jest dla uczniów -przede wszystkim z miejscowości odległych od dużych ośrodków - szkół ponadgimnazjalnych, głównie, lecz nie wyłącznie, klas maturalnych. Składa się z trzech etapów rozgrywanych poprzez Internet oraz finału odbywającego się na Politechnice Warszawskiej. Dwa pierwsze etapy polegają na zaznaczeniu właściwych wariantów odpowiedzi w zadaniach otrzymanych ze strony internetowej Konkursu. Zadania są losowane ze specjalnej bazy opracowanej i stale uzupełnianej przez zespół matematyków z Politechniki Warszawskiej we współpracy z nauczycielami szkół średnich. Po zdobyciu określonej liczby punktów uczestnik przechodzi do następnego etapu. W przypadku niepowodzenia może zacząć zabawę od początku, ponieważ do Konkursu można przystępować dowolną liczbę razy i w dowolnym momencie jego trwania. W trzecim etapie, który trwa w tej edycji do końca marca 2011 roku, uczestnik losuje zestaw 10 zadań i przesyła je wraz z pełnymi rozwiązaniami tradycyjną pocztą na adres organizatora. Około 150 osób z najlepszymi wynikami z tego etapu zakwalifikuje się do finału, który będzie miał miejsce 9 kwietnia 2011 na Politechnice Warszawskiej i polegał na rozwiązaniu 5 zadań o dość znacznym stopniu trudności.

Większość zadań konkursowych nie wykracza swoją tematyką poza zakres treści programowych szkoły ponadgimnazjalnej. Nie są to jednak typowe zadania szkolne. Ich poziom trudności wzrasta wraz z etapem, a rozwiązania często wymagają niestandardowego wieloetapowego rozumowania oraz  umiejętności twórczego myślenia. Zadania finałowe są tworzone z myślą o tym, by wyłowić uczniów obdarzonych prawdziwym talentem matematycznym.

Spośród laureatów i osób wyróżnionych w poprzednich edycjach Konkursu około 2/3 studiuje lub studiowało na różnych wydziałach Politechniki Warszawskiej. Uczestnicy spoza dużych miast stanowią zwykle ok. 75% uczestników finału.

Sponsorem konkursu jest  Zibi CASIO a nagrody książkowe fundują Wydawnictwa Naukowo-Techniczne oraz Wydawnictwo Naukowe PWN. Konkurs uzyskał poparcie Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz został objęty patronatem Programu Interkl@sa

Więcej informacji, regulamin, szczegółowe relacje z poprzednich edycji Konkursu oraz zdjęcia można znaleźć na stronie: www.konkurs.mini.pw.edu.pl.

ip

Słowa kluczowe: konkurs internetowy matematyka politechnika warszawska wydział matematyki i nauk informacyjnych

Matura Matematyka

Próbna matura z matematyki tuż po weekendzie

Już 3 listopada odbędzie się ogólnopolska próbna matura z matematyki.

Profesjonalny kurs maturalny z matematyki za darmo

17 września portal MatmaNa6.pl rozpoczął trzecią już edycję kursu maturalnego z matematyki. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym razem jest on całkowiecie bezpłatny.

Matura z matematyki - zobacz odpowiedzi

Dzisiaj zmierzyliście się z egzaminem, którego wielu z was się obawiało. Sprawdźcie, jak wam poszło na maturze z matematyki!

Próbna matura z matematyki - zobacz odpowiedzi

Jesteście już po pierwszym przetarciu z wyzwaniem, które czeka na was w maju. Sprawdźcie odpowiedzi do dzisiejszej próbnej matury z matematyki!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej zaprasza na studia II stopnia

Zobacz, na czym polegają studia II stopnia w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej.

W Gloker matura nie jest wymagana! Kraków

Sprawdź, co możesz zrobić, jeśli nie zdałeś matury.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Próbna matma postraszyła maturzystów - próbna matura matematyka wyniki rezultaty niezdane egzmainy statystyka łódź

Próbna matura z matematyki wypadła zaskakująco słabo - nie zdało jej aż 35% uczniów! Jedyne pocieszenie - liczby dotyczą tylko województwa łódzkiego.