zmień miasto

SELFIE - zaprezentowano narzędzie wspierające nowe technologie w szkołach

SELFIE to nowe narzędzie wspierające edukację cyfrową w szkołach. Jest to jedna z 11 incjatyw Komisji Europejskiej mających na celu rozwój umiejętności cyfrowych w krajach europejskich, a także pomoc w stosowaniu nowych technologi w uczeniu się oraz nauczaniu.

Zobacz, czym jest SELFIE i jak może pomóc szkołom!

Prezentacja nowego narzędzia odbyła się w XI LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. Obecni byli na niej między innymi Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Komisarz Unii Europejskiej do spraw Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu Tibor Navracsics.

Czym dokładnie jest SELFIE?

SELFIE dostępne jest w 24 europejskich językach urzędowych i ma pomóc szkołom we włączeniu nowych technologii do procesu uczenia się, nauczania oraz oceny uczniów. Każda placówka, chcąca wziąć udział w tej inicjatywie, musi wypełnić ankietę zawierającą krótkie stwierdzenia dotyczące tematów, takich jak przywództwo, infrastruktura, szkolenie nauczycieli oraz kompetencje informatyczne uczniów. Formularz wypełniany jest zarówno przez kadrę kierowniczą, jak i uczniów i nauczycieli. Szkoły mogą dodatkowo wybrać 8 modułów uzupełniających, które będą dostosowane do ich potrzeb. Odpowiedź na wszystkie zawarte w narzędziu SELFIE stwierdzenia zajmuje około 20-30 minut i jest anonimowa.

Co dzieje się później?

Kiedy wszystkie stwierdzenia z SELFIE zostaną już uzupełnione, generowany jest zidywidualizowany raport z wynikami, dzięki któremu szkoły mogą opracować plan działania dostosowany do ich potrzeb i priorytetów. Ma on na celu poprawę skuteczności stosowania nowych technologii, a co za tym idzie zwiększenia efektywności uczenia się. Mając wiedzę dotyczącą tego, nad czym należy popracować, szkoły będą mogły na przykład zorganizować szkolenia dla nauczycieli lub wsparcie dla uczniów dotyczące bezpiecznego zachowania się w sieci.

PO

fot. www.pixabay.com

źródło: www.men.gov.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama