zmień miasto

Sądeckie Targi Edukacyjne

Już za dwa tygodnie (środa, 20 lutego) w Nowym Sączu szykuje się nie lada gratka dla uczniów szkół średnich. W hali MOSiR-u odbędą się XV Sądeckie Targi Uczelni Wyższych.

W tym roku udział w imprezie potwierdziły najpopularniejsze uczelnie z Krakowa, między innymi uniwersytety: Jagielloński, Rolniczy, Ekonomiczny, Pedagogiczny oraz Politechnika Krakowska. Na targach pojawią się również przedstawiciele szkół wyższych z Łodzi, Rzeszowa, Katowic, Przemyśla oraz Kielc. Nie zabraknie także reprezentantów z sądeckiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Wyższej Szkoły Biznesu.

Jak zapewniają organizatorzy targów obok bogatej oferty edukacyjnej, dla młodzieży przewidziano dodatkowe atrakcje. - Tradycyjnie uczniowie będą mogli skorzystać z porad doradców zawodowych Sądeckiego Urzędu Pracy. Na targach pojawią się również przedstawiciele WKU, którzy przedstawią uczestnikom targów alternatywną drogę kariery zawodowej w Narodowych Siłach Rezerwowych -  mówi Michał Słowik ze Stowarzyszenia Profesjonalnego Samorządu.

Obok możliwości zapoznania się z aktualnymi trendami na rynku szkolnictwa wyższego młodzi ludzie będą mogli skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji. - W tym roku nawiązaliśmy współpracę z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, dzięki której podczas targów każdy zainteresowany będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności z wiedzy o ruchu drogowym i rozwiązać najnowsze testy egzaminacyjne na prawo jazdy - mówi współorganizator targów Lesław Filas.

Ciekawie zapowiada się również akcja „Uwolnij książkę” realizowana wspólnie z Sądecką Biblioteką Publiczną. - Zachęcamy każdego, kto ma zbędne książki w swoich zbiorach do przyniesienia ich na targi i podzielenia się nimi z innymi. Chcemy, aby przy okazji targów przy stoisku sądeckiej biblioteki odbył się mini kiermasz książek. Po prostu uwolnijmy nasze zasoby książkowe dla innych - przekonuje Michał Słowik.

Sądeckie Targi Uczelni Wyższych odbędą się 20 lutego (od godz. 10.00 do 14.00) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Patronat Honorowy nad impreza objęli Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.

ip

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama