zmień miasto

Strajk nauczycieli faktem - co to oznacza dla uczniów?

Wieczorem, 7 kwietnia 2019 roku, odbyły się ostatnie rozmowy, będące próbą znalezienia kompromisu i niedopuszczenia, by odbył ogólnopolski strajk nauczycieli. Do porozumienia nie doszło, a to oznacza, że strajk oficjalnie się rozpoczął.

Wejście do szkoły oblepione plakatami strajkujących

Wynik rozmów

Brak porozumienia oznacza, że większość placówek w Polsce rozpocznie protest, a większość pracowników oświaty przestanie przychodzić do pracy. Czy oznacza to, że dzieci nie będą miały gdzie się podziać? Niekoniecznie - jeżeli obecna w szkole część kadry pedagogicznej danej szkoły będzie wystarczająca, by zapewnić uczniom opiekę, ci mają ją dostać.

Decyzję na ten temat podejmuje dyrektor szkoły, więc przed zrobieniem sobie dnia wolnego, lepiej poczekać na wiadomość od niego.

Ile potrwa strajk?

Aktualnie brakuje informacji o planowanym końcu strajku. Jeden ze scenariuszy to strajk do skutku.Trzeba czekać na reakcję rządzących i przebieg protestu.

Co z egzaminami?

Już niedługo startują egzaminy ósmoklasistów i gimnazjalne. Czy ich organizacja jest zagrożona? Jest to to sprawa złożona.

Z pewnością wszelkie opóźnienia i przełożenia nie są na rękę ani uczniom, ani ich rodzicom. CKE wprowadziła zmiany, pozwalające na utworzenie komisji nadzorującej egzamin z osób niezatrudnionych przez placówkę, w której się on odbywa. Dodatkowo mówi się o opcji wyłączenia ze strajku dni, w których odbędą się egzaminy.

Jest więc szansa, że egzaminy odbędą się normalnie, jednak by mieć pewność, pozostaje nam czekać na dalszy rozwój wypadków.

KSK

fot. Krzysztof Zatycki

Źródło: cke.gov.pl, tvn24.pl.

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama