zmień miasto

Studia informatyczne – jaką specjalność warto wybrać?

Interesujesz się komputerami i chcesz wybrać się na studia informatyczne? Prawie każda uczelnia – politechnika, uniwersytet, szkoła prywatna – ma w swojej ofercie ten kierunek, więc nic dziwnego, że nie wiesz na co się zdecydować. Podpowiadamy: wybierz kierunek ze specjalizacją, która Cię interesuje i która w przyszłości zagwarantuje Ci dobrze płatną pracę. W artykule przedstawiamy 3 najbardziej przyszłościowe, którym już dziś powinieneś przyjrzeć się bliżej.


Grafika komputerowa i projektowanie WWW

Na tej specjalizacji zdobędziesz wiedzę na temat technik grafiki komputerowej, technologii internetowych czy narzędzi informatycznych wspierających proces projektowania. Opanujesz też umiejętności rozpoznawania i przetwarzania obrazów, obróbki cyfrowej zdjęć czy wizualizacji komputerowej. Zapoznasz się też z obsługą programów niezbędnych w pracy grafika: Photoshop, 3ds Max, AutoCAD, oprogramowaniem podstawowych algorytmów wyświetlania grafiki 2D i 3D, generowania oświetlenia. Po zakończeniu nauki możesz rozpocząć pracę jako projektant interfejsów graficznych, systemów internetowych, stron WWW oraz grafik w urządzeniach przenośnych (telefony komórkowe, smartfony), twórca wszelkich wizualizacji, np. naukowych, medycznych, ale także medialnych (telewizja) czy filmowych. Średnie zarobki grafików komputerowych to ok. 3,5 tysiąca złotych.

Game design

Lubisz grać, a świat World of Warcraft jest Ci lepiej znany niż ten realny? Zatem, specjalność game design, dostępna np. na http://www.zpsb.pl/, to wybór idealny dla Ciebie! W trakcie nauki dowiesz się wszystkiego z zakresu projektowania i realizacji gier komputerowych, teorii gier, inżynierii oprogramowania czy metod i algorytmów stosowanych w grafice gier komputerowych. Nauczysz się też projektować grafiki 2D oraz 3D, gry sieciowe i przyjazne użytkownikowi interfejsy. Dyplom da Ci możliwość rozpoczęcia pracy jako programista gier komputerowych czy stron internetowych, projektant zaawansowanej grafiki komputerowej, animator i modelarz 3D oraz twórca sztucznej inteligencji. Branża gier komputerowych przeżywa ostatnio złoty okres, dlatego możesz liczyć na wysokie zarobki. Programiści już na samym początku zarabiają ok. 4 tysiące złotych, podobnie jak graficy i specjaliści od efektów 3D.

Programowanie aplikacji internetowych

Wybierając taką specjalizację, uzyskasz fachową i praktyczną wiedzę z zakresu tworzenia oprogramowania internetowego i sieciowego oraz grafiki interaktywnej, programów wykorzystywanych w tej dziedzinie i kierowania serwerami baz danych. Po studiach możesz pracować w firmach zajmujących się projektowaniem oprogramowania internetowego, mobilnego czy sieciowego oraz wszędzie tam, gdzie konieczna będzie pomoc w bezpiecznym gromadzeniu w formie elektronicznej dużych baz danych. Jako programista aplikacji internetowych, już na samym początku kariery możesz liczyć na pensję ok. 2 tysięcy złotych, która stale będzie rosnąć wraz z Twoim doświadczeniem i zaangażowaniem.

Artykuł Partnera

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj komentarz
  • a co tam [0]

    Wszytskie kierunki techniczne teraz są oblegane, a co za kilka lat, jak bedzie takich absolwentow na peczki?. lepsze są studia praktyczne, a takie skonczylem na wyzszej szkole bezpieczenstwa.

    tret, 2017-06-01, 20:58:49
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama