Szkoła Kreatywnej Fotografii - zdobądź zawód, który da Ci niezależność i satysfakcję!

2020-10-08 09:59:09

Wybierając Szkołę Kreatywnej Fotografii SKF (Krakowskie Szkoły Artystyczne) i zdobywając tytuł Artysty Fotografika jesteś przygotowany do pracy w różnych dziedzinach branży fotograficznej. Absolwenci KSA znajdują zatrudnienie w agencjach prasowych, magazynach i portalach modowych, agencjach reklamowych, wydawnictwach oraz w instytucjach kultury. Liczni zakładają własne firmy i pracują jako freelancerzy.

Zobacz też: zdjęcia przygotowane przez słuchaczy i absolwentów SKF.

Zdjęcie ślubne autorstwa Michała Wąsika

Obszary, w których absolwenci Szkoły Kreatywnej Fotografii z powodzeniem podejmują pracę zawodową:

Fotografia ślubna

To dziedzina, która wymaga znajomości różnych gatunków, od fotoreportażu, poprzez fotografię dokumentalną i portretową. Branża ślubna cały czas prężnie się rozwija, dlatego wielu absolwentów wybiera właśnie tę drogę swej kariery.

Fotografia mody

Niektórzy ze studentów i absolwentów specjalizują się w fotografii mody. To wymagający kierunek, będący w pewnym sensie fotografią reklamową i fotografią produktu, ale nie tylko.

- Fotografia modowa, to nie fotografia sukni, ale fotografia opowiadająca o kobiecie [A. Liberman, który od lat 40-tych XX w. pełnił funkcję dyrektora artystycznego magazynu "Vogue"].

Uczymy naszych studentów, że Fashion Photography to również praca zespołowa. Modelki i modele, oświetlenie, wizaż, fryzura, kreacja, wszystko to tworzy efekt finalny, który chcemy by zachwycał odbiorców. Fotograf Fashion znajdzie zatrudnienie z magazynach, portalach branżowych, przy pokazach mody, sesjach do lookbook'ów itp.

Reportaż

Jeden z najtrudniejszych gatunków fotografii. Idealny dla osób chcących opowiadać ciekawe historie. W SKF nauczysz się jak błyskawicznie komponować kadry, które zapadają w pamięć.

Fotografia krajobrazu

Krajobraz to jedna z klasycznych dziedzin fotografii. Polega na interpretacji tego co nas otacza. Wynik zależy od wrażliwości, umiejętności obserwacji, cierpliwości i wiedzy o technice fotografowania.

Fotografia reklamowa / Lookbooki / Packshots

Absolwenci SKF współpracują z agencjami reklamowymi, magazynami oraz sklepami. W Szkole uczą się fotografii produktowej oraz precyzyjnej obróbki zdjęć. Wiedzą jak oddać charakter marki i przyciągnąć uwagę odbiorcy.

Grafika komercyjna

Studenci KSA mają również do dyspozycji pracownię komputerową wyposażoną w profesjonalne programy graficzne (pakiet Adobe). Uczą się jak stworzyć przyciągające uwagę portfolio.

Fotografia inscenizacyjna

To fotografia przypominająca o związkach fotografii z filmem, malarstwem, a zwłaszcza teatrem. To rodzaj fotografii stylizowanej, gdzie istotna jest inscenizacja, oświetlenie, zarządzanie kolorem, oraz postprodukcja.

Gumprint / Liquid Light Photography

Studenci SKF mają możliwość poznania dawnych technik fotografii. Pracują w ciemni, nie jest im obcy temat klasycznej obróbki ciemniowej, chemii fotograficznej oraz techniki gumy chromianowej. Zdobywają umiejętności pracy z emulsją.

Fotografia architektury

Jak w każdym rodzaju fotografii również i tu niezwykle ważne jest światło. To ono wydobywa kształt bryły. SKF uczy jak oddać nastrój miejsca, jakich obiektywów używać oraz jak kadrować. Fotografowie, którzy wybiorą tę dziedzinę znajdują możliwość pracy z specjalistycznych magazynach, portalach, często współpracują z architektami i projektantami wnętrz.

Coraz większą wagę przywiązuje się do estetyki przestrzeni, prywatnej oraz biznesowej. Odpowiedzią na to jest właśnie m.in. fotografia wnętrz i architektury.

Fotografia eksperymentalna

Rozbudowuje kreatywność i poszukiwanie nowych sfer w fotografii. To fotografia subiektywna, rozległa formalnie, abstrakcyjna, kontynuująca tradycję awangardy. Fotograf jest artystą, który pragnie wypracować swój indywidualny styl.

Edukacja

Absolwenci SKF spełniają się również w roli wykładowców. Znajdują zatrudnienie w szkołach artystycznych oraz w katedrach i na wydziałach fotografii uczelni wyższych. Prowadzą liczne warsztaty oraz kursy.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z PRACOWNIAMI SKF: http://www.ksa.edu.pl/szkola-fotografii/galerie-szkoly-kreatywnej-fotografii

Słuchacze mogą również uczyć się w międzynarodowej grupie Photography School in English, gdzie zajęcia odbywają się w języku angielskim.

ip

fot. Michał Wąsik

Słowa kluczowe: SKF, KSA, Kraków, Kursy fotografii, Praca dla fotografa, Absolwenci kierunków artystycznych, oferta

Galeria zdjęć: Zdjęcia studentów i absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii

Zdjęcia studentów i absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii
Zdjęcia studentów i absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii
Zdjęcia studentów i absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii
Zdjęcia studentów i absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii
Zdjęcia studentów i absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii

Studia na start

Zarządzanie w branży gier video - nowa specjalizacja na kierunku Zarządzanie Uczelni Łazarskiego

Poznaj szczegóły dotyczące tego przyszłościowego kierunku studiów!

Spotkanie z Kosmetologią w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi [Lipiec 2020]

Rozmowa menedżer kierunku i studentki... Czego się z niej dowiecie?

5 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim zaczniesz studiować grafikę komputerową

O czym trzeba pamiętać, przed rozpoczęciem studiów graficznych?

Co zabrać na studia? 7 rzeczy, które muszą znaleźć się w każdym mieszkaniu studenckim

Dowiedz się, co warto wziąć ze sobą na nowe mieszkanie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Próbna matura Nowa Era 2021 - język polski i biologia

Pierwszy dzień próbnych egzaminów Nowej Ery został zaplanowany na 7 stycznia 2021 roku.

Jaką uczelnię wybrać? Sprawdź międzynarodowe akredytacje!

Poznaj jedno z kluczowych kryteriów, jakimi warto się kierować przy wyborze szkoły wyższej!

Matura 2021 - zmiany zasad omówione na konferencji Ministra Edukacji i Nauki [listopad 2020]

Dowiedz się, co już wiemy o egzaminie dojrzałości na koniec roku szkolnego 2020/2021.

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Gap year. Po maturze najdłuższe wakacje? - rok przerwy matura wakacje studenci wolontariat

Rok przerwy między maturą a studiami to na razie rzadkie w Polsce zjawisko. Za granicą cieszy się dużą popularnością. Dlaczego maturzyści decydują się na gap year i jak ten czas wypełniają? Oto raport dlaStudenta.pl.