Transport intermodalny - nowość na rynku edukacyjnym

2015-05-05 09:00:37

Transport i logistyka to sektor stanowiący kluczowe znaczenie w sprawnym funkcjonowaniu zarówno gospodarki krajowej, jak i międzynarodowej. W związku z dynamicznym rozwojem całej branży transportowo-logistycznej w wymianie handlowej, zwiększa się również zapotrzebowanie rynku na fachowców specjalizujących się w konkretnych dziedzinach transportu. Jedną z takich specjalności jest transport intermodalny.

Specjaliści pilnie poszukiwani


Według analizy przeprowadzonej przez serwis Monster Polska, specjalizujący się w tworzeniu innowacyjnych usług i rozwiązań z zakresu rekrutacji on-line, wśród trzech topowych kategorii, w jakich opublikowano najwięcej ofert pracy, znalazł się Transport i Logistyka. Popyt na specjalistów z tego sektora w 2014 r. potroił się, co przełożyło się na znaczący wzrost liczby ofert pracy z tej branży. Deficytowym okazał się sektor transportu intermodalnego, w którym odczuwany jest przez pracodawców brak specjalistów w tej dziedzinie.

UTH na ratunek pracodawcom

Na potrzeby rynku stara się szybko reagować sektor edukacyjny, a przede wszystkim szkolnictwo wyższe. Jedną z pierwszych placówek, która wyszła naprzeciw polskim pracodawcom jest Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie (UTH).

Warszawska uczelnia, jako jedna z pierwszych wyższych szkół w Polsce uruchomiła na kierunku Transport, specjalność - Transport intermodalny, która jest kompletną nowością w ofercie sektora edukacyjnego. Jest to propozycja skierowana szczególnie do osób zainteresowanych zagadnieniami technicznymi i organizacyjnymi transportu kontenerowego w przewozach szynowo-drogowych, lotniczo-drogowych i morsko-drogowych. UTH realizuje kierunek Transport we współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego oraz Przemysłowym Instytutem Motoryzacji.

Transport intermodalny – konkretna wiedza i szerokie możliwości


Program nauczania na specjalności Transport intermodalny kładzie szczególny nacisk m.in. na zagadnienia związane z organizacją i technologią prac w terminalach przeładunkowych, projektowaniem systemów logistycznych czy też na aspekty spedycji międzynarodowej.

Absolwenci kierunku Transport o specjalności Transport intermodalny po ukończeniu studiów będą gruntownie przygotowani do podjęcia pracy zarówno w przedsiębiorstwach sektora TSL (Transport, Spedycja, Logistyka), firmach transportowych, centrach logistycznych, terminalach kontenerowych, jak i w firmach konsultingowych zajmujących się logistyką.

Czym jest transport intermodalny?


Za transport intermodalny uważa się przewóz towarów w tej samej jednostce ładunkowej lub w tym samym pojeździe na całej trasie w relacji „door to door”, za pomocą następujących kolejno po sobie innych gałęzi transportu, przy czym towar nie może być bezpośrednio przeładowany. Nie ma też jasno sprecyzowanych wymagań co do czynności dowozowo-odwozowych.

Więcej informacji na temat specjalności "Transport intermodalny" można uzyskać pod adresem: http://www.uth.edu.pl/

Tekst: materiały prasowe   

Słowa kluczowe: transport intermodalny uczelnia techniczno-handlowa heleny chodkowskiej warszawa

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Konkurs "Talent za talent" - informacje o edycji 2021

Zdajesz w tym roku maturę i masz na koncie sukcesy naukowe lub działasz na rzecz jakiegoś projektu lub organizacji? Oto coś dla Ciebie!

Warsztaty SmartUP Academy 2021 - informacje o zapisach i harmonogram zajęć

Fundacja Adamed i Politechnika Warszawska zapraszają do udziału uczniów szkół ponadpodstawowych.

Studniówka 2021 - kiedy termin i data balu maturalnego

Czy w tym roku jest na co czekać?

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Ostatni tydzień rekrutacji na Design Management w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie! [luty 2021] Kraków

Nowoczesna ścieżka kształcenia w ramach kierunku Zarządzanie Strategiczne czeka na Ciebie!

Certyfikat "Studia z przyszłością 2021" dla 3 pozycji w ofercie Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Kraków

Dwa kierunki i jedna specjalność z wyjątkowym wyróżnieniem.

Akademia Zdrowia i Urody - bezpłatne warsztaty i lekcje online z WSIIZ Warszawa

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zaprasza do udziału w projekcie i zdobycia cennej wiedzy!

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane