zmień miasto

Tytani zarządzania!

Laboratorium Dextera, PrimoVictoria i Astacompany to laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan. Co ich łączy? Przedstawiciele tych drużyn są uczniami szkół ponadgimnazjalnych, dla których podejmowanie strategicznych decyzji biznesowych jest codziennością.

18 i 19 kwietnia w budynku Giełdy Papierów Wartościowych spotkało się 12 najlepszych spośród 1086 drużyn biorących udział w eliminacjach, specjalizujących się w szybkim podejmowaniu decyzji wartych miliony wirtualnych dolarów. Uczniowie od kilku miesięcy poznawali przesłanki dokonywania biznesowych wyborów w ramach programu edukacyjnego Zarządzanie firmą. W sumie w projekcie wzięło udział ponad 19 tysięcy uczestników w tym roku szkolnym.

W konkursie najlepsza okazała się drużyna Laboratorium Dextera z I Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach. Drugie miejsce zajęła PrimoVictoria z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie, a trzecie Astacompany z Zespołu Szkół Społecznych również w Tarnowie.

- Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania zasad ekonomii oraz nauczenia ich rozważania wszystkich argumentów za i przeciwko poważnym decyzjom. Dzięki grze mogą szybko sprawdzić swoją wiedzę i doświadczenie. Co więcej, element rywalizacji towarzyszący konkursowi sprawia, że uczniowie chętniej przykładają się do nauki i dzięki temu mamy samych zwycięzców, czyli doskonale wyedukowanych przyszłych menedżerów – mówi Danuta Romanowska, koordynatorka projektu Zarządzanie Firmą JA Titan.

Sponsorami Konkursu są: MasterCard Europe, Oddział w Polsce, Fundacja BRE Banku oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Dzięki aukcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, które pozyskało dary rzeczowe od sportowców, w tym m.in., Justyny Kowalczyk i Roberta Korzeniowskiego, możliwy był zakup licencji do gry.

PATRONATY MEDIALNE:
Radio Kampus, Miesięcznik: Perspektywy, Portale: Maturzaki, DlaStudenta.pl, DlaMaturzysty.pl, Students.pl.

ip

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama