UMCS organizuje bezpłatne lekcje angielskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych

2020-11-12 11:59:07

Centrum Promocji UMCS zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w bezpłatnych zajęciach online ze studentami zagranicznymi Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inicjatywa stanowi doskonałą okazję do polepszenia umiejętności językowych oraz poznania innych kultur - bez wychodzenia z domu.

Dziewczyna ze słuchawkami na uszach. Słuchawki mają na sobie flagę Zjednoczonego KrólestwaBezpłatne lekcje angielskiego na UMCS

Zajęcia z osobami, które na co dzień biegle posługują się językiem angielskim, to możliwość przetestowania i udoskonalenia swoich kompetencji językowych. W trudnym czasie pandemii jest to także okazja do poznania nowych miejsc lub osób, czego tak często młodym ludziom ostatnio brakuje. To również szansa na wprowadzenie nowości do codziennych lekcji zdalnych.

Prowadzącymi zajęcia są zagraniczni studenci UMCS pochodzący niemal z całego świata: Afryki, Ameryki Południowej, Azji oraz Europy. Dla uczniów przygotowali prezentacje o swoich krajach, ich historii, kulturze i innych ciekawych kwestiach. Dodatkowo studenci proponują również uczniom lekcje języka angielskiego na dowolny temat wybrany wraz z nauczycielem.

Oferta, w pierwszej kolejności, skierowana jest do uczniów Szkół Partnerskich UMCS. Uczelnia od 2008 roku realizuje autorski program współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi, w ramach którego oferuje opiekę merytoryczną, organizacyjną oraz możliwość udziału uczniów i nauczycieli w pokazach, warsztatach czy spotkaniach naukowych. Umowy o współpracy z UMCS dotychczas podpisało ponad 80 szkół ponadpodstawowych z Polski i zagranicy.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, dostosowując się do nowych warunków, zdecydowano się na zmianę formuły dodatkowych zajęć skierowanych dla uczniów i przeniesienie ich w przestrzeń wirtualną. Uczniowie zainteresowani udziałem w darmowych lekcjach języka angielskiego proszeni są o zgłaszanie się do p. Kingi Parchety z Biura Promocji UMCS: 81 537 57 64, kinga.parcheta@poczta.umcs.lublin.pl.

Nie przewidziano terminu zakończenia zapisów, w przypadku dużego zainteresowania, organizatorzy są w stanie zwiększyć liczbę zajęć tak, aby każdy zainteresowany mógł z nich skorzystać. Terminarz lekcji z języka angielskiego oraz godziny zajęć ustalane będą indywidualnie z lektorem.

Uniwersytet zachęca pozostałe szkoły, które dotychczas nie dołączyły do Programu Szkół Partnerskich UMCS, do kontaktu i nawiązania współpracy.

ip

fot. Breakingpic z Pexels

Słowa kluczowe: UMCS, Lekcje angielskiego, Za darmo, Native speakerzy, Zapisy, Terminy, Zajęcia online

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Matura 2021 bez obowiązkowych rozszerzeń oraz egzaminów ustnych i z możliwością zmiany deklaracji maturalnej

Podpisano rozporządzenie wprowadzające zmiany w wymaganiach maturalnych.

Matura 2021 - terminy dodatkowe egzaminów

Nie udało nam się dotrzeć na egzamin lub w domu zatrzymała nas kwarantanna? Arkusze wypełnimy w terminie dodatkowym.

Stypendia Premiera oraz Ministra Edukacji i Nauki w 2020 r. w liczbach

Ile pieniędzy otrzymało ponad 7,5 tys. uczniów, którzy mogli liczyć na te wyróżnienia?

Próbna matura Nowa Era 2021 - harmonogram

Egzaminy próbne z Nową Erą odbywać się będą od 7 do 14 stycznia 2021 roku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Webinar dla kandydatów na studia w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej [styczeń 2021]

Już 14 stycznia o godzinie 17 odbędzie się kolejny webinar dla kandydatów na studia. Spotkajcie się z przedstawicielami UMCS online!

Matura i co dalej? - webinar Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku [styczeń 2021]

Maturzysto! Dowiedz się, na co zwrócić uwagę planując swój rozwój!

Biotechnologia - co trzeba wiedzieć zanim zaczniesz studia na tym kierunku?

Sprawdź, czym charakteryzuje się biotechnologia oraz dowiedz się czego możesz się po niej spodziewać.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Zbliża się Salon Edukacyjny "Perspektywy 2014" - salon maturzystów perspektywy 2014 matura przedmioty kierunki studiów wybór rekrutacja oferta porady

Przyjdź i poznaj! Najlepsze polskie uczelnie oraz studia za granicą. Warszawa, PKiN. Wstęp Wolny!