zmień miasto

W polskich szkołach brakuje nauczycieli od matematyki i fizyki

Wrzesień 2018 roku dobiega końca, co oznacza, że niedługo minie miesiąc od oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego. Przez te kilkadziesiąt dni dyrektorzy placówek nie byli w stanie zapełnić kadr pedagogicznych - nadal poszukiwani są nauczyciele o konkretnych specjalizacjach. Najbardziej poszukiwani są w tym momencie matematycy i fizycy.

Dyrektorzy szkół nadal poszukują pracowników na pełne etaty!

Brak nauczycieli w szkołach został spodowany przez wiele czynników. Pierwszym jest reforma edukacji, która sprawiła, że w podstawówkach dzieci uczą się jeszcze przez dodatkowe dwa lata. Drugim jest fakt, że pedagogów na rynku jest w tym momencie po prostu za mało - ma to także związek ze zbyt niskimi zarobkami w tej branży. Oferty pracy dla nauczycieli można znaleźć na stronie Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty. Zobacz więcej czynników, które spodowały braki kadrowe w szkołach!

Jak szkoły rozwiązują braki kadrowe? Najczęściej na lekcje do uczniów przychodzi po prostu nauczyciel z innego przedmiotu, który prowadzi dla nich zajęcia. Nie jest to jednak odpowiednie rozwiązanie, zwłaszcza, że taki pedagog nie ma pełnej wiedzy na temat matematyki lub fizyki.

Ministerstwo Edukacji Narodowej próbuje rozwiązać problemy związane z brakami kadrowymi w szkołach. Jako pierwsze zostały wprowadzone podwyżki średniego wynagrodzenia od 1 kwietnia 2018 roku, które wyniosły około 5% pensji. Kolejne wzrosty przewidziane są na 2019 i 2020 rok.

PW

fot. Pixabay.com

Źródło: gazetawroclawska.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama