zmień miasto

Wakacyjne oryginalne obozy językowe dla młodzieży

Matury  za nami, studia jeszcze przed  tak więc czas na długo oczekiwane i zasłużowne wakacje! Bez rodziców, dziadków i wogule najlepiej bez rodziny;-)  Letni obóz młodzieżowy to szansa na regenerację sił, nawiązanie nowych znajomości i szalone imprezy. Dylematem będzie prawdopodobnie to czy wakacje w Polsce czy za granicą? Zastanawiamy się również jaki profil obozu na wakacje wybrać? Językowy? Sportowy? „dla leniwych”? a może... np. surviwalowo-ratowniczy lub taneczny.  Wybór jest ogromny! Wszystko zależy od naszych potrzeb, czasu i zasobności portfela...

Jeśli chcemy odpocząć od wszystkiego (również od kraju), połączyć typowe wakacje „dla leniwych” z aktywnie i efektywnie spędzonym czasem, poznać ludzi z całego świata a i dodatkowo podszkolić język obcy - zagraniczy obóz językowy może być strzałem w 10! W USA, Niemczech i Anglii takie wyjazdy popularne są od wielu lat gdzie rodzice sami z siebie wysyłają swoje dzieci na letnie obozy językowe. Trend ten pojawia się także w Polsce gdyż bez znajomości języka obcego na studiach i oczywiście w ewentualnej pracy będzie nam niekomfortowo. A co jeśli na imprezie poznamy obcokrajowca? Tu bez znajomości języka dużo nie zdziałamy!

Zalet obozu językowego jest wiele a są to m.in: poznanie ludzi z całego świata (pełny mix narodowości młodzieży z Ameryki, Kanady, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Chin, Francji), szybka i efektywna nauka wybranego języka obcego (chodzimy na kurs, rozmawiamy, czytamy i słuchamy), odpoczynek (weekendy wolne od kursu, czas wolny na plaży, wieczorne imprezy, wycieczki fakultatywne) podaje firma Sprachcaffe, organizator wyjazdów językowych dla młodzieży.  Jeśli czekają nas dodatkowe egzaminy językowe na studia to letni obóz również przygotuje nas od tej strony. Obozów językowych w Polsce jest mało gdyż cała idea takiego wyjazdu jest tu zaprzepaszczona - będziemy przebywać w naszymi rówieśnikami a nie o to przecież w nauce języka chodzi. Ważne aby dosłownie i w przenośni „poczuć język wszystkimi zmysłami”dlatego w takim wypadu musi być to wyjazd za granicę gdzie 24 godziny na dobę spędzimy z osobami, które nie znają języka polskiego.Gdzie & kiedy na letni obóz językowy warto wyjechać?

Wszystko zależy od języka, kultury, obyczajów, które są nam najbliższe lub, które chcemy poznać.  Angielskiego możemy uczyć się w Europie i Ameryce. Popularne kierunki na obozy językowe w 2014 roku to Anglia (szkoły np. w Londynie, Brighton, Devon), Malta (szkoły w St. Julian’s i St. Pauls’s Bay). Destynacje te są również najtańsze gdyż nie ma   opłat wizowych a bilety lotnicze (linie Wizzair, Rynair) są również zdecydowanie tańsze. Hiszpańskiego możemy uczyć się w Hiszpanii (szkoły w Barcelonie, Maladze i Madrycie) lub w bardziej egzotycznych miejscach jak Kuba i Meksyk. Na naukę francuskiego Francja będzie najciekawszą destynacją (Paryż, Nicea). Język niemiecki to oczywiście głównie Niemcy (Frankfurt nad Menem).  Coraz popularniejszy staje się język chiński, ale to już dłuższy i droższy wyjazd...Obozy dla młodzieży organizowane są cały rok ale okres wakacji czyli czerwiec – wrzesień jest najpopularniejszy. Zasady obowiązują tutaj takie same jak w wyjazdach typowo turystycznych – na wakacje jeździmy kiedy jest pewna pogoda w miejscu destynacji i mamy oczywiście wolne od szkoły w kraju podaje Sprachcaffe.

Nauka języka obcego podczas wakacji to nie nudna nauka wyłącznie w „murach szkoły” ale raczej świetna i niezapomniana przygoda gdzie typowe wakacje łączymy z spontaniczną nauką języka.

Jakie dodatkowe atrakcje są nieodłącznym elementem obozu językowego?

Oryginalne zajęcia dodatkowe, wycieczki fakultatywne, niestandardowe zabawy...    Najciekawsze (egzotyczne) zajęcia można przeżyć w: RPA (wyprawa jeepami po safari, nauka uprawy winorośli w winnicach, gra w golfa, kurs nurkowania w rafach pełnych egzotycznych ryb), w Meksyku gdzie można odbyć kurs gotowania lokalnych dań, na Kubie kurs gry na bębnach i np. kurs przygotowywania sushi w Japoni.  W Europie  również ciekawie można spędzić czas po zajęciach w szkole.  Na Malcie są to m.in:  nauka degustacji win (dla pełnoletnich!), zajęcia sportowe: żeglarstwo, jazda na skuterach wodnych nurkowanie, piłka nożna i siatkówka plażowa, nauka strzelania. W Angli popularne są wycieczki do zamków i pałaców, we Francji kursy teatralnej ekspresji i gotowania a w Hiszpanii będą to kursy flamenco i gotowania.

 W cenie obozu językowego zawarte są zazwyczaj: kurs wybranego języka obcego, pełne wyżywienie, wybrane zakwaterowanie, wycieczki fakultatywne, materiały edukacyjne, transfer z/na lotnisko.

Poniżej zobaczcie ciekawy filmik nadesłany na konkurs Sprachcaffe w 2013 pokazujący zalety obozu językowego.
Tekst: Promocja

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj komentarz
  • Malta [0]

    Ja byłam już na obozie językowym na Malcie z Almaturem. I jak będe miała możliwość, to na pewno znów pojadę! Można się sporo nauczyć, bo wiadomo, że w takiej szkole językowej nie ma możliwości nie zał...

    Ewka, 2014-08-05, 15:33:53
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama