zmień miasto

Wskazówki przed maturą poprawkową 2018

Od 3 lipca maturzyści znają swoje wyniki z egzaminów dojrzałości. Niestety, według statystyk około 1/4 przystępujących do testów nie podołała zadaniom, osiągając wynik negatywny z co najmniej jednego przedmiotu na poziomie podstawowym. Dla pechowców Centralna Komisja Egzaminacyjna co roku przygotowuje tzw. "poprawkę", dzięki której można zyskać jeszcze szansę zaliczenia matury w tym samym roku.

Zobacz, o czym warto pamiętać przed przystąpieniem do poprawki z matury.

Poprawa matury 2018

W 2018 roku poprawa matury została zaplanowana na 21-22 sierpnia – zarówno w części pisemnej, jak i ustnej. W tym terminie mogą przystąpić do egzaminu osoby, które nie zaliczyły tylko jednego przedmiotu w I terminie.

Wskazówki przed maturą poprawkową 2018

Poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki, o których warto pamiętać przed przystąpieniem do "poprawki":
1. Arkusze maturalne z poprzednich lat można znaleźć na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Warto do nich zajrzeć, ponieważ co roku typy zadań na poszczególnych przedmiotach są podobne.
2. Nie odkładaj nauki!  Matura poprawkowa to ostania szansa, aby w tym roku zaliczyć egzaminy dojrzałości, więc warto przyłożyć się do pracy. Zobacz, jak skutecznie się uczyć.
3. Przygotuj się na więcej niż 30%!  W przypadku matury poprawkowej trzeba być pewnym zaliczenia.
4. Uważaj na stres!  Trema przed i w trakcie egzaminu może nas sparaliżować. Warto wiedzieć, jak sobie radzić ze zdenerwowaniem.
5. Nie oddawaj arkusza przed końcem czasu!  Lepiej wykorzystać wszystkie godziny, aby sprawdzić dokładnie każde zadanie.
6. Czytaj dokładnie wszystkie polecenia!
7. Zadania matematyczne rozpisuj dokładnie w każdym detalu! – To pozwoli uniknąć błędów.
8. Nie próbuj ściągać! – Sale egzaminacyjne są dobrze pilnowane, więc można zostać przyłapanym na oszustwie w bardzo prosty sposób.
9. Ubierz się odpowiednio, zjedz coś przed egzaminem, a także przyjdź przed czasem, aby się nie spóźnić!
10. Nie zabieraj ze sobą telefonu, aby nie zadzwonił w trakcie egzaminu!

PW

Fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama