zmień miasto

Wyniki matur 2019 - jak i gdzie sprawdzić rezultaty?

Zgodnie z zapowiedzią, 4 lipca 2019 roku, Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała oficjalne wyniki egzaminów dojrzałości. To bardzo ważna chwila, na którą wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy. Sprawdzanie rozwiązań z internetu nigdy nie daje nam pewności, co do tego, czy faktycznie i na ile procent zdaliśmy maturę. Dziś jednak wszystko stanie się jasne. Zobaczmy, jak sprawdzić wyniki matur 2019!

Dwie młode dziewczyny z trwogą patrzą na ekran komputera

Wyniki matur 2019 – CKE

Maturzyści w tym roku nie mogli liczyć na ułatwienia - przeciągający się strajk nauczycieli, czy fałszywe alarmy bombowe mogły napsuć krwii wielu osobom przystępującym do egzaminów. Szczęśliwie jednak, obyło się bez opóźnień, a wyniki matur 2019 pojawiły się w terminie.

Sprawdzenie matur w 2019 roku trwało do 4 lipca, a oficjalne wyniki egzaminów dojrzałości, są już dostępne. Można je sprawdzić na dwa sposoby - online i w szkole, odbierając świadectwo maturalne.

Wyniki matury online

Sprawdzenie wyników w internecie odbywa się poprzez regionalną stronę internetową Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE), odpowiedzialną ze egzaminy maturalne, które odbyły się w naszym mieście. Login i hasło do systemu, maturzyści powinni byli wcześniej otrzymać od swojej szkoły.

By sprawdzić wyniki, należy najpierw wejść na odpowiednią dla nas stronę OKE, następnie przejść w zakładkę "Serwisy", po czym odnaleźć listę "Serwis wyników egzaminów" (powinna być na samej górze spisu). Następnym krokiem jest kliknięcie w obecny na niej link "Egzamin maturalny". Zostaniemy wtedy przeniesieni do odpowiedniej strony z ekranem logowania. Po zalogowaniu się, otrzymamy rezultaty naszych egzaminów.

Odbiór świadectwa maturalnego

Drugie wyjście to pójście do szkoły i osobiste odebranie świadectwa maturalnego, na którym zobaczymy wyniki z poszczególnych przedmiotów. Jest to coś, co i tak trzeba będzie zrobić. Dla tych, którzy jednak wcześniej chcą wiedzieć, czego się spodziewać, pozostaje opcja pierwsza.

Poprawa matury 2019

Jeżeli nie udało nam się zdać matury, czeka nas poprawka. Przypomnijmy, że mogą do niej przystąpić osoby, które przystąpiły do wszystkich obowiązkowych przedmiotów i do testu dodatkowego na poziomie rozszerzonym i nie zaliczyły tylko jednego egzaminu.

Poprawa matury w 2019 roku odbędzie się w sierpniu. Część pisemną zaplanowano na 20 sierpnia, natomiast część ustna z języka polskiego i języków obcych, odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia, wg harmonogramu ustalonego przez szkołę.

KSK

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama