zmień miasto

Wyniki matur 2019 - kiedy wyniki egzaminu maturalnego?

Po zakończeniu egzaminów, kiedy wydaje się, że to co najgorsze już za nami, przychodzi czas na inny kłopot - na oczekiwanie. Sprawdzanie trwa nieco czasu, więc zanim CKE opublikuje wyniki matur, musi minąć trochę czasu. Kiedy należy spodziewać się ocen?

Czapka doktorska na trawie

Matura 2019 - wyniki

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki matur 4 lipca 2019 roku. Tego też dnia, do szkół zostaną przesłane świadectwa dojrzałości. Jeżeli chodzi o wyniki z egzaminów ustnych, to te poznajemy zaraz po egzaminie.

Świadectwo maturalne

Poznanie wyniku matury to jednak nie koniec, ponieważ musimy jeszcze odebrać nasze świadectwo dojrzałości. Jest to dyplom, na którym znajdziemy nasze wyniki centylowe oraz procentowe. Świadectwo maturalne będzie nam potrzebne w procesie rekrutacji na studia, a odebrać będziemy je mogli również 4 lipca.

Średnie wyniki

Różne interesujące statystyki dotyczące egzaminów, takie jak liczba osób, które do niego przystąpiły, średnie wyniki z konkretnych przedmiotów itd. będą do sprawdzenia na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Poprawa matury 2019

Niezaliczenie jednego przedmiotu na maturze to jeszcze nie koniec świata. W takich przypadkach, wystarczy napisać egzamin poprawkowy. Zobacz, na kiedy zaplanowano poprawę matury 2019 oraz ile razy można podchodzić do matury.

KSK

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama