Wyniki matur 2020 - kiedy wyniki egzaminu maturalnego?

2020-05-28 10:21:53

Napisanie egzaminu maturalnego to jedno. To na co wszyscy czekają po tym, jak stres związany z maturą opadnie, to wyniki egzaminu maturalnego. Sprawdzenie setek tysięcy arkuszy z całej Polski zajmuje trochę czasu. W tym roku dodatkowo, procedura będzie skomplikowana przez kwestie bezpieczeństwa związane z pandemią i zmienionym terminem matur. Kiedy więc możemy spodziewać się publikacji wyników matur przez CKE?

Czapka doktorska na trawieMatura 2020 - kiedy wyniki egzaminów pisemnych

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki matur 11 sierpnia 2020 r. Standardowo, tego dnia do szkół zostaną też dostarczone świadectwa maturalne i informacje o wynikach.

Matura 2020 - rezultaty egzaminów ustnych

Rezultaty egzaminów ustnych na maturze są podawane nam zaraz po jego zakończeniu. Zespół egzaminatorów musi oczywiście najpierw się skonsultować, jedna wyniki znamy już tego samego dnia. W tym roku jednak to nie będzie miało miejsca, ponieważ z powodu zagrożenia epidemicznego, matura ustna 2020 się nie odbywa.

Świadectwo maturalne 2020

Do tej pory, absolwenci mieli zawsze okazję na dodatkową celebrację zdanej matury, podczas odbioru świadectwa maturalnego. Jest to dyplom wymagany podczas rekrutacji na studia, na którym znajdziemy nasze wyniki centylowe oraz procentowe.

Możliwość odbioru świadectwa maturalnego w 2020 może się jednak skomplikować. Do tej pory zawsze była dostępna w dzień ogłoszenia wyników matur. W dobie zagrożenia epidemicznego i ograniczania bezpośredniego kontaktu między ludźmi może się to jednak zmienić.

Aktualnie brakuje konkretnych informacji na ten temat, jednak Minister Edukacji Narodowej - Dariusz Piontkowski zasugerował, że możliwy będzie odbiór świadectwa maturalnego w formie skanu. Przypomniał on też, że nie trzeba go odbierać od razu.

Poprawa matury 2020

Po ogłoszeniu wyników może się jednak okazać, że udało nam się zdać matury. Pamiętajmy jednak, że to jeszcze nie koniec świata. Jeżeli powinęła nam się noga, czeka nas matura poprawkowa 2020. Wyniki tej są nieco później, bo 30 września, nadal jednak będziemy wtedy mogli zapisać się jeszcze na studia.

Zobacz też: Ile razy można podejść do matury?

KSK

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: Kiedy wyniki matur 2020 rezultaty termin data cke jak sprawdzić świadectwa maturalne odbiór

Matura od A do Z

Jaką uczelnię wybrać? Sprawdź międzynarodowe akredytacje!

Poznaj jedno z kluczowych kryteriów, jakimi warto się kierować przy wyborze szkoły wyższej!

Matura w "starej formule". Kto może do niej przystąpić i jakie są jej zasady?

Zobacz, co musisz wiedzieć o maturze pisanej na starych zasadach!

Co musisz wiedzieć o maturze międzynarodowej?

Jak wygląda nauka w programie matury międzynarodowej (IB)?

Epoki literackie - ramy czasowe i charakterystyka

Zobacz, jakie epoki literackie mogą pojawić się na maturze!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości 2021 - konkurs i warsztaty

To już 16. edycja inicjatywy Studenckiego Forum Business Centre Club!

Rekrutacja na Kosmetologię w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku [luty 2021] Gdańsk

Zapisy na niestacjonarne studia I stopnia została przedłużona.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Matura z geografii - zobacz odpowiedzi - matura 2010 geografia odpowiedzi klucz poziom podstawowy proponowane przykładowe rozwiązania

Geografia zawsze cieszyła się powodzeniem wśród maturzystów. Zobaczmy, jakie były odpowiedzi do dzisiejszego egzaminu maturalnego z tego przedmiotu.