Wyniki matur 2020 - kiedy wyniki egzaminu maturalnego?

2020-05-28 10:21:53

Napisanie egzaminu maturalnego to jedno. To na co wszyscy czekają po tym, jak stres związany z maturą opadnie, to wyniki egzaminu maturalnego. Sprawdzenie setek tysięcy arkuszy z całej Polski zajmuje trochę czasu. W tym roku dodatkowo, procedura będzie skomplikowana przez kwestie bezpieczeństwa związane z pandemią i zmienionym terminem matur. Kiedy więc możemy spodziewać się publikacji wyników matur przez CKE?

Czapka doktorska na trawieMatura 2020 - kiedy wyniki egzaminów pisemnych

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki matur 11 sierpnia 2020 r. Standardowo, tego dnia do szkół zostaną też dostarczone świadectwa maturalne i informacje o wynikach.

Matura 2020 - rezultaty egzaminów ustnych

Rezultaty egzaminów ustnych na maturze są podawane nam zaraz po jego zakończeniu. Zespół egzaminatorów musi oczywiście najpierw się skonsultować, jedna wyniki znamy już tego samego dnia. W tym roku jednak to nie będzie miało miejsca, ponieważ z powodu zagrożenia epidemicznego, matura ustna 2020 się nie odbywa.

Świadectwo maturalne 2020

Do tej pory, absolwenci mieli zawsze okazję na dodatkową celebrację zdanej matury, podczas odbioru świadectwa maturalnego. Jest to dyplom wymagany podczas rekrutacji na studia, na którym znajdziemy nasze wyniki centylowe oraz procentowe.

Możliwość odbioru świadectwa maturalnego w 2020 może się jednak skomplikować. Do tej pory zawsze była dostępna w dzień ogłoszenia wyników matur. W dobie zagrożenia epidemicznego i ograniczania bezpośredniego kontaktu między ludźmi może się to jednak zmienić.

Aktualnie brakuje konkretnych informacji na ten temat, jednak Minister Edukacji Narodowej - Dariusz Piontkowski zasugerował, że możliwy będzie odbiór świadectwa maturalnego w formie skanu. Przypomniał on też, że nie trzeba go odbierać od razu.

Poprawa matury 2020

Po ogłoszeniu wyników może się jednak okazać, że udało nam się zdać matury. Pamiętajmy jednak, że to jeszcze nie koniec świata. Jeżeli powinęła nam się noga, czeka nas matura poprawkowa 2020. Wyniki tej są nieco później, bo 30 września, nadal jednak będziemy wtedy mogli zapisać się jeszcze na studia.

Zobacz też: Ile razy można podejść do matury?

KSK

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: Kiedy wyniki matur 2020 rezultaty termin data cke jak sprawdzić świadectwa maturalne odbiór

Matura od A do Z

Na co zwrócić uwagę podczas analizy oferty kształcenia przy wyborze kierunku studiów?

Na co zwrócić uwagę podczas analizy oferty kształcenia przy wyborze kierunku studiów?

Matura w "starej formule". Kto może do niej przystąpić i jakie są jej zasady?

Zobacz, co musisz wiedzieć o maturze pisanej na starych zasadach!

Ile trzeba mieć procent, żeby zdać maturę?

Zobacz, ile trzeba uzyskać punktów na egzaminie dojrzałości!

Zadania na maturze z matematyki

Zobacz, jakie zadania na maturze z matematyki pojawiają się najczęściej!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Stypendia Pomostowe - ruszyła rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

Stypendia Pomostowe na I rok studiów czekają na maturzystów! Poznaj szczegóły.

Zarządzanie w branży gier video - nowa specjalizacja na kierunku Zarządzanie Uczelni Łazarskiego

Poznaj szczegóły dotyczące tego przyszłościowego kierunku studiów!

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Matura z historii - sprawdź odpowiedzi - matura 2012 historia odpowiedzi model klucz odpowiedzi rozwiązania poziom podstawowy rozszerzony

Poniedziałek to krytyczny dzień dla wszystkich zdających maturę z historii - zobaczcie, jakie były odpowiedzi do obydwu poziomów!