zmień miasto

Wyprawka 300+, czyli 300 zł na dziecko uczące się

Wyprawka 300+ to najnowszy pomysł Prawa i Sprawiedliwości, który wychodzi naprzeciw problemom rodziców uczniów ze szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej związanym z zakupem plecaków, zeszytów i innych przyborów przed rozpoczęciem nauki w kolejnej klasie. Na czym dokładnie będzie polegał ten projekt? Kto może liczyć na dofinansowanie? Kiedy pieniądze zostaną wypłacone po raz pierwszy? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Zobacz, na czym będzie polegać szkolny program 300+!

300 zł na dziecko

Program 300+ będzie polegać na dofinansowaniu przygotowania polskich uczniów do szkoły. Rodzice mieliby otrzymywać 300 zł na każde swoje dziecko, które kontynuuje edukację i nie ukończyło jeszcze 18. roku życia. Dodatkowe pieniądze są zapowiadane jako pomoc w zakupie przyborów, takich jak piórniki, plecaki czy zeszyty.

Dla kogo wyprawka szkolna?

Dofinansowanie do podręczników i innych przyborów szkolnych miałby otrzymywać każdy uczeń szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej. Oznacza to, że w tym przypadku najprawdopodobniej nie będą brane pod uwagę roczne dochody rodziców dziecka.

Uczeń, który rozpoczął naukę przed ukończeniem 18. roku życia i kontynuuje ją nadal, ma prawo otrzymywać 300 zł nie dłużej niż do 20. roku życia. Jeśli chodzi o osoby niepełnosprawne, będą one podlegać świadczeniom programu do 24. roku życia. Projekt nie obejmie dzieci z zerówek.

Częstotliwość wypłacania 300 zł na dziecko

Wyprawka 300+ została zapowiedziana jako dofinansowanie w skali roku. Pieniądze miałyby być wypłacane tylko raz na 365 dni, a dokładniej w sierpniu. Pierwszy etap programu najprawdopodobniej rozpocznie się jeszcze w 2018 roku.

Wnioski

Wnioski do wyprawki 300+, która inaczej nazywana jest programem „Dobry start”, będzie można składać już od lipca 2018 roku w formie elektronicznej. W sierpniu otworzy się za to rejestracja tradycyjna w ośrodkach pomocy społecznej danych gmin.

Pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej po dwóch miesiącach od dnia złożenia prawidłowego wniosku zawierającego wszystkie potrzebne dane, jednak nie później niż po pod koniec września.

Pod projekt nie będą podlegać żadne dodatkowe świadczenia ze strony odbiorców programu. Nie będzie trzeba okazywać, na co zostały wydane pieniądze z wyprawki, dlatego że to rodzice będą decydować o ich przeznaczeniu.

PW

Fot. Pixabay.com

Źródło: Pomorska.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama