zmień miasto

Zakaz korzystania z telefonów we francuskich szkołach

Od 1 września 2018 roku uczniowie z francuskich szkół mają całkowity zakaz korzystania z telefonów komórkowych, tabletów i smartwatchy na terenie placówki, do której uczęszczają. Nowa uchwała została ustalona przez Francuskie Zgromadzenie Narodowe i jest to zaostrzenie poprzednich przepisów.Od 1 września 2018 roku we francuskich szkołach obowiązuje zakaz używania telefonów.

Zaostrzenie przepisów

Uchwała Francuskiego Zgromadzenia Narodowego to zaostrzenie poprzednich przepisów, które weszły w życie już w 2010 roku. To wtedy wprowadzono zakaz używania telefonów komórkowych dla uczniów w trakcie lekcji. Zasada ta okazała się jednak mało efektywna.

Zakaz z 2018 roku

Nowy zakaz nie pozwala uczniom przedszkoli, zerówek, szkół podstawowych i szkół średnich do X klas korzystać z telefonów komórkowych, tabletów, smartwatchy i wszystkich innych urządzeń z dostępem do Internetu nie tylko podczas lekcji. Uchwała dotyczy także wszystkich innych pomieszczeń w szkole i terenu wokół niej.

Wyjątki

Zakazem są obowiązkowo objęci uczniowie w wieku 3-15 lat. Zasada nie dotyczy wszystkich liceów – te placówki mogą wprowadzić na swoim terenie taką uchwałę, jednak nie muszą. Z telefonów komórkowych będą mogły korzystać również osoby niepełnosprawne.

Powód wprowadzenia zakazu

Zakaz korzystania z telefonów komórkowych we francuskich szkołach został wprowadzony ze względu na to, że urządzenia elektroniczne zaczęły rozpraszać uczniów w nauce. Dodatkowo, nie pozwalają one czasami nauczycielom prowadzić normalnie lekcji. Zmniejszają także aktywność ruchową u dzieci i doprowadzają do nagrywania nieodpowiednich scen w placówkach.

PW

Fot. Pixabay.com

Źródło: dw.com

kod rabatowy neo24

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama