Zakończyła się dwudziesta druga edycja programu CEMS Chance.

2022-12-28 08:29:12

W piątek 16.12.2022 r. zakończyła się dwudziesta druga edycja programu CEMS Chance. Jest to inicjatywa społeczna, przygotowywana przez studentów Szkoły Głównej Handlowej, którzy aktywnie działają w CEMS Club Warsaw. J od dwudziestu dwóch edycji pomagamy młodym ludziom w wyborze drogi życiowej i motywujemy ich do samorozwoju. Poprzez to wydarzenie chcemy pomóc młodzieży, która ma utrudniony start w dorosłe życie.

Zobacz też: Trudniejsza matura w 2023 roku - hamonogram i nowości

CEMS Chance Wybrane 30 osób w wieku 14-16 lat zaprosiliśmy na czterodniowy pobyt w Warszawie, podczas którego uczestnicy wzięli udział w warsztatach motywacyjnych, spotkaniach z inspirującymi ludźmi, oraz przeróżnych atrakcjach. Udział w naszym projekcie jest całkowicie bezpłatny. Młodzież ma zapewniony nocleg, pełne wyżywienie i różnorakie aktywności. Jedyny koszt, jaki musi ponieść uczestnik to dojazd do Warszawy.

Pierwszego dnia po oficjalnym powitaniu młodzieży i rozpoczęciu edycji, odbyły się warsztaty „Najważniejszy człowiek na świecie”, poprowadzone przez Michała Zawadkę - mówcę inspiracyjno-motywacyjnego, autora bestsellerowych książek, propagatora szeroko rozumianej edukacji miękkiej, twórcy szkoły mentalnej. Potem uczestnicy spotkali się z przedstawicielami firmy Philips, którzy opowiedzieli o tym, jak przekuć doświadczenia szkolne w atuty kandydata do pracy. Następnie uczestnicy programu odwiedzili Centrum Nauki Kopernik oraz wybrali się na kręgle. Na zakończenie przygotowany został dla nich wieczór filmowy.

Kolejny dzień rozpoczęły warsztaty z firmą Samsung, reprezentanci firmy opowiedzieli, jak kompetencje przyszłości przydają im się w codziennej pracy, pokazali młodzieży możliwości rozwoju oraz zainspirowali ich do spełniania marzeń zawodowych. Później uczestnicy odwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Giełdę Papierów wartościowych, a wieczorem zwiedzili Pałac Kultury i Nauki oraz Stare Miasto. Na zakończenie dnia odbył się wieczór gier planszowych.

Czwartek rozpoczął się świątecznym akcentem, czyli dekorowaniem pierników. Zaraz potem na młodzież czekały zajęcia „Twój Everest” z Piotrem Cieszewskim - zdobywcą Mount Everestu, profesjonalnym mówcą, trenerem przywództwa, podczas którego opowiedział o wytrwałości w dążeniu do celu, porażkach i walce ze słabościami. Następnie odbyły się warsztaty przygotowane w siedzibie banku SEB, które były podróżą po banku przyszłości. Dzień zakończyło wspólne wyjście na łyżwy.

Ostatni dzień otworzyły zajęcia Lindy Makarewicz z improwizacji. Później odbyły się warsztaty „Savoir-vivre dnia młodzieżowego, czyli etykieta codzienna” z Elżbietą Ułasiewicz. Edycję zakończyło oficjalne pożegnanie wzbogacone atrakcjami.

Na podstawie poprzednich edycji możemy stwierdzić, że młodzież, która brała udział w projekcie, chętniej angażuje się w różnorodne inicjatywy społeczne, a także aktywniej uczestniczy w konkursach i olimpiadach. Uczestnicy programu są zmotywowani, mają większą świadomość możliwości rozwoju, a co za tym idzie, częściej je wykorzystują.

Skuteczność naszego potwierdza również fakt, że młodzież biorąca udział w CEMS Chance chętniej aplikuje na studia. Niektórzy uczestnicy poprzednich edycji zdecydowali się np. na uczęszczanie do Szkoły Głównej Handlowej i są teraz organizatorami kolejnych edycji projektu.

Kolejna edycja już na wiosnę. Ty też daj sobie szansę!

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: CEMS Chance, program, CEMS Club Warsaw

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Rusza inicjatywa #hakujemy_HiT! Jakie są jej założenia?

Program ma pomóc krytyczniej spojrzeć na podręcznik wprowadzony do szkół.

Jak przygotować się do matury z matematyki? 5 porad

Mamy dla Ciebie 5 porad od korepetytorów!

Jakie przedmioty są najczęściej wybierane na maturze?

Zobacz, jaki wybór przedmiotów zapewni ci duży wybór kierunków studiów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy wyborze studiów?

Sprawdź, czym się nie sugerować przy wyborze kierunku studiów, aby uniknąć rozczarowania.

Początek roku szkolnego dla blisko 95 tys. dzieci we Wrocławiu Wrocław

Co czeka uczniów podczas roku szkolnego 2022/2023?

MATURA 2023 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Kurs programowania w semestrze zimowym 2015/2016 - wit, kurs dla licealistów, maturzystów, programowanie, java, c

WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie zaprasza na kurs programowania w języku C.