Zalety i wady lekcji z native speakerem

2022-07-29 14:19:41

Angielski z native speakerem to jedyny sposób na najlepszą naukę języka angielskiego – pewnie nie raz słyszeliście te słowa. Czy jednak tak jest naprawdę? Czy native speaker to jedyna opcja by mówić dobrze w języku angielskim?

lekcja z native speakerem

Nauka języka obcego w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna. W dobie jeszcze większej globalizacji i możliwości pracy skąd tylko chcesz, to nauka języków daje nam możliwości!

Zalety nauki języka z native speakerem

Zacznijmy od rozwinięcia zalet tej metody nauki języka obcego. Największym plusem jest oczywiście najlepsza możliwa nauka wymowy. Ogromną zaletą native speakerów, jest możliwość nie tylko usłyszenia poprawnej wymowy od nich, ale i nauka upragnionego akcentu.

Kolejnym plus jest brak przechodzenia na język polski. Większość z nich raczej nie mówi biegle w języku polskim, więc nie będziesz mieć możliwości przechodzenia na polski, gdy nie znasz słówka lub gdy nie wiesz, jak coś powiedzieć. To bardzo pomaga przezwyciężyć blokadę językową. Taka sytuacja pokazuje Ci, że nawet jak czegoś nie wiesz to inny użytkownik języka obcego również poczeka aż wytłumaczysz lub powiesz to co chcesz.

Język zmienia się cały czas. Polski, angielski, niemiecki … nie ważne jaki. W języku polski sami widzimy takie zmiany, gdy co roku widzimy informację o słowie roku, najczęściej jest ono nowym słowem, które zostało wprowadzone do języka codziennego. Dlatego więc, nauka języka z native speakerami to najlepszy sposób by nauczyć się języka, który jest używany na co dzień w danym kraju. Oni używają go na co dzień w kontaktach z rodziną lub przyjaciółmi, a ty możesz poznać aktualny język.

Kolejnym plusem nauki native speakera jest brak bezsensownego uczenia się każdego zagadnienia gramatycznego. Tutaj są dwa powody, dlaczego to napisaliśmy. Po pierwsze, takie lekcje to bardzo duża dawka mówienia, więc uczysz się takich rzeczy w praktycznym ujęciu. Żadnych plików z zadaniami do wpisywania – od razu wykorzystujecie to w mowie. Po drugie, native speakerzy pomogą ci w nauce tego co naprawdę jest używane na co dzień. Nie ma tu potrzeby uczenia się czasu, którego nigdy nie użyjesz tylko dlatego, że nauczyciel mówi, że się przyda! Zajęcia z native’ami to super sposób na naukę najbardziej przydatnego języka!

Wady nauki języków obcych u native speakera

Jedną z największych wad takiej nauki jest bariera językowa. I jak już pisaliśmy z jednej strony jest to dobra sprawa, ponieważ nie tak łatwo zboczyć na złe tory. Z drugiej jednak może to czasem prowadzić do nieporozumień. Jedno z was może zrozumieć drugą osobę źle. W dobie różnych tłumaczy łatwo będzie taką pomyłkę „naprawi”, ale warto o tym wspomnieć.

Kolejną wadą jest brak możliwości wytłumaczenia gramatyki w Twoim ojczystym języku. No i znowu, z jednej strony nie uczymy się zbędnej gramatyki, a z drugiej – nie każdy zrozumie gramatykę języka obcego tłumaczoną w języku obcym.

Ostatnim minusem nauki z native’m jest cena. W 99% procentach przypadków takie lekcje będą o wiele droższe niż lekcje z innymi nauczycielami.

Gdzie szukać lekcji native speakera?

Najpierw zastanów się, czy chcesz się uczyć online czy na zajęciach indywidualnych face2face? To jest ważne dla niektórych osób. Plusy i minusy tego musicie już sami rozważyć, ponieważ tylko wy wiecie jak uczycie się najskuteczniej. Jednak pamiętajcie, że zawsze warto próbować nowych rzeczy, w tym metod nauczania, materiałów itd.

Czymś nowym do wypróbowania na pewno jest platforma Preply. Jest to świetny sposób nauki angielskiego online na Twoich warunkach. Nauczyciele dostępni tam są praktycznie z całego świata! Tak więc nauczysz się angielskiego u native speakera!

Native speakerzy dostępni tam to nie tylko osoba posługująca się danym językiem, ale i doświadczony nauczyciel! To jest bardzo ważne, bo nie każda osoba wie, jak uczyć swojego języka natywnego.

Warto też wspomnieć, że lekcje z native speakerami na tej platformie nie kosztują majtku! Możesz znaleźć nauczyciela za taką kwotę na jaką aktualnie Cię stać. Pierwsza lekcja próbna u wybranego nauczyciela jest darmowa!

Gorąco zachęcamy do wypróbowania!

www.preply.com/pl/

Artykuł Partnera

fot. materiały Partnera

Słowa kluczowe: nauka języka online, nauka z native speakerem, preply

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Czy matura z języka angielskiego zostanie unieważniona?

Jakie mogą być konsekwencje przecieków maturalnych?

Kiedy i gdzie będzie można sprawdzić wyniki matur 2022?

Sprawdź, o której godzinie będą dostępne wyniki.

Matura 2022 - język angielski odpowiedzi i arkusze

Sprawdź, jakie zadania pojawiły się podczas egzaminu dojrzałości.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Matura 2022 - znamy odpowiedzi z języka polskiego!

Zobacz arkusze i odpowiedzi, a także sprawdź rozwiązania zadań pisemnych z matury!

Matura z fizyki 2022 - arkusz i odpowiedzi

Odpowiedzi i arkusz CKE z matury z fizyki 2022

Matura 2022 - geografia

Arkusze z zadaniami oraz odpowiedzi na najtrudniejsze pytania z matury 2022.

MATURA 2022 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Matura 2020 - terminy dodatkowe egzaminów - kiedy termin dodatkowy matury, harmonogram matur lipiec 2020, Terminy, Data

Twój egzamin został przerwany? Nie udało Ci się pojawić na maturze przez kwarantannę? Czeka Cię termin dodatkowy.