Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa w Akademii Leona Koźmińskiego - informacje o kierunku

2020-07-27 13:35:38

Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa to jedyne studia magisterskie w Polsce, które przygotowują młodych przedsiębiorców oraz sukcesorów firm rodzinnych do prowadzenia własnej działalności. To kierunek adresowany do wszystkich osób, które w przyszłości planują obrać stanowiska kierownicze na rynkach polskich, jak i zagranicznych.
Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa: dla właścicieli i sukcesorów w Akademii Leona Koźmińskiego to studia nowatorskie, innowacyjne, a przede wszystkim bardzo praktyczne.

Studenci dyskutują podczas zajęćZarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa w ALK

Program studiów ZRP opiera się na rozwiązywaniu realnych problemów właścicielskich. Studenci przygotowują się do zarządzania biznesem, rozwiązując wiele praktycznych case study. Założeniem studiów jest kompleksowe przygotowanie i dokształcenie studentów na temat prowadzenia własnej firmy. Na tych studiach nauczysz się, jak być prawdziwym przedsiębiorcą!

Atutem programu zarządzania rozwojem przedsiębiorstwa: dla właścicieli i sukcesorów jest wykorzystywanie nowoczesnych metod nauczania: gry decyzyjne, symulacje, systemy ERP, CRM, systemy zarządzania procesami, nowoczesne rozwiązania księgowe i finansowe.

Celem studiów jest przekazanie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji z zakresu zarządzania całym przedsiębiorstwem. Studenci mają szansę na pozyskanie wiedzy z zakresu IT, marketingu, HR, usług prawniczych, zarządzania procesami, zespołem, projektami  i zmianą oraz identyfikacji i rozwiązywania problemów związanych z prowadzeniem swojej firmy. Są to wszystkie obszary potrzebne do prawidłowego zarządzania przedsiębiorstwem, dzięki temu będziesz specjalizować się w zarządzaniu całym przedsiębiorstwem!

Podczas toku nauczania studenci poznają ekspertów z różnych dziedzin ze świata biznesu oraz będą mieli możliwość podjęcia stażu w prestiżowych firmach partnerskich. Na zakończenie studiów absolwent zostaje członkiem Klubu Przedsiębiorcy ALK. Co więcej, studenci będą mieć możliwość międzynarodowej wymiany studenckiej. Do wyboru jest ponad 200 uczelni.

Przeczytajcie wywiady z dwoma absolwentami tego kierunku!

Marcin, Student Akademii Leona Koźmińskiego

Marcin, przedsiębiorca i absolwent Akademii Leona Koźmińskiego

Czym się obecnie zajmujesz? Kiedy i dlaczego powstał pomysł o założeniu własnej działalności?

– Główny profil mojej działalności to wykonywanie zleceń utrzymywania porządku na terenie Warszawy, zazwyczaj jako podwykonawca dla dużych przedsiębiorstw. Zajmuję się również handlem sezonowym. Pomysł na pierwszą działalność powstał, gdy pracowałem w korporacji, na początku mojej ścieżki zawodowej. Powód był banalny – chciałem być niezależny i samemu decydować o tym, co będę robił i jak zarabiał pieniądze.

Dlaczego zdecydowałeś się na wybór właśnie tego kierunku studiów?

– Można powiedzieć, że poczułem stagnację w moim życiu zawodowym/biznesowym. Miałem dużą potrzebę rozwoju i chciałem uzyskać wykształcenie, które pomoże mi w rozwijaniu obecnego, jak i przyszłych biznesów.

Czym kierowałeś się podczas wyboru studiów drugiego stopnia?

– Głównie czytając program i opisy przedmiotów, i te na kierunku ZRP wydawały się idealne do moich potrzeb.

Czego oczekiwałeś od studiów zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa przed ich rozpoczęciem?

– Zdobycia wiedzy, przede wszystkim praktycznej, w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem oraz nawiązania kontaktów biznesowych. Wiedziałem, że nauczanie jest na bardzo wysokim poziomie, ponieważ obserwuję rankingi i bardzo dobrze znałem ALK jeszcze przed rozpoczęciem nauki. Liczyłem na praktyczne podejście, na wykorzystywanie teorii do sytuacji z prawdziwego życia i się nie zawiodłem. 

Które przedmioty realizowane podczas toku studiów szczególnie pomogły Ci w prowadzeniu własnego biznesu?

– Nad tym mógłbym się długo rozwodzić. Z tych najbardziej oczywistych: analiza wartości przedsiębiorstwa i zarządzanie wartością przedsiębiorstwa. Prowadząc swój biznes nie można przecenić znajomości z zakresu finansów, a te dwa przedmioty były prowadzone przez świetnych wykładowców i nawet ,jeśli sam nigdy nie będę prowadził księgowości w mojej firmie, bez wątpienia uzyskana wiedza pozwoli mi na dobrą kontrolę nad osobami, które się tym dla mnie zajmują. Kolejny przedmiot to zarządzanie procesami biznesowymi. Kontrola nad procesami w firmie i świadome zarządzanie nimi, nawet w mikroskali, stanowi podstawę dla optymalizacji pracy. Bez wątpienia wykorzystuję to w swoich działaniach biznesowych. Z przedmiotów, które rozwijają miękkie umiejętności i – według mnie – jedne z najciekawszych na tym kierunku, to przywództwo i negocjacje strategiczne. A z tych bardziej konkretnych, wszystkie przedmioty związane z prawem i podatkami. Jestem przekonany, że zdobyta wiedza pozwoli mi zaoszczędzić dużo błędów i pieniędzy w przyszłości.

Czy studia zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa dały Ci szansę rozwoju zawodowego?

– Zdecydowanie tak. Podczas studiów odbyłem praktykę w PwC w dziale strategii, a na drugim roku dostałem możliwość pracy w Koźmiński Business Hub, gdzie zdobyłem doświadczenie z zakresu innowacji, co w dużej mierze ukierunkowało chęć mojego dalszego rozwoju właśnie w kierunku nowych technologii i innowacji.

 

Agata, studentka Akademii Leona Koźmińskiego

Agata, absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego, sukcesorka rodzinnej firmy

Czym zajmuje się Twoja firma rodzinna?, czy od zawsze myślałaś o dołączeniu do rodzinnego biznesu?, kiedy dołączyłaś do rodzinnej firmy?

– Moją firmą rodzinną jest przedsiębiorstwo zlokalizowane w Toruniu, zajmujące się sprzedażą chemii do uzdatniania wód i ścieków. Nie zawsze myślałam o pracy w firmie rodzinnej, choć nigdy tego nie wykluczałam. Obecnie jestem zaangażowana w działalność firmy, myślę o tym bardzo poważnie i staram się pomagać rodzicom w rozwoju firmy, mimo że na stałe mieszkam w Warszawie.

Czy studia zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa przygotowały Cię do przejęcia rodzinnej firmy?

– Myślę, że tak. Przede wszystkim ze względu na to, że były to bardzo praktyczne studia. Podczas zajęć opracowaliśmy wiele zadań opartych na case study. Rozwiązaliśmy wiele rzeczywistych problemów, a wykonywane projekty dotyczyły realnych problemów, jakie pojawiają się w organizacjach. Wiele rozwiązań, które poznałam podczas zajęć, zamierzam wdrożyć właśnie w swojej rodzinnej firmie. 

Czy w chwili rozpoczęcia studiów pracowałaś już w rodzinnej firmie? Pogodzenie studiów z pracą nie stanowiło dla Ciebie problemu?

– Początkowo pracowałam jedynie w wakacje. Później pomagałam zdalnie w tym, w czym mogłam – zazwyczaj dotyczyło to aktualizacji danych, czy pozyskiwania ofert. Na drugim roku studiów odbywałam staż w innej firmie, który znalazłam poprzez Biuro Karier Akademii Leona Koźmińskiego.  Nie miałam problemów, aby połączyć pracę ze studiami.  

Czy wybór studiów zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa z perspektywy czasu był opłacalną, dobrą decyzją?

– Myślę że tak, decyzja o podjęciu tej specjalizacji była dobra. Studia zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa pozwoliły na uzyskanie wiedzy z bardzo szerokiego zakresu zarządzania i prowadzenia działalności. Jako że jestem związana z firmą rodzinną, to te studia zdecydowanie pomogły mi w zwiększeniu mojej świadomości na temat zarządzania przedsiębiorstwem. Kompleksowo przygotowały mnie do kontynuowania działalności w rodzinnej firmie. 

Zapraszamy do grupy na Facebooku skierowanej dla kandydatów na studia zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa: dla właścicieli i sukcesorów, na której znajdują się wszystkie aktualności: https://bit.ly/ZRP_ALK_FB_grupa

Więcej informacji na temat kierunku: https://bit.ly/kozminski_ZRP_2020_2021

ip

fot. materiały Akademia Leona Koźmińskiego

Słowa kluczowe: Studia, Kierunki, Jak prowadzić firmę? ALK w Warszawie, Najlepsze kierunki, 2020, Program studiów

Kierunki i rodzaje studiów - Studia na start

5 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim zaczniesz studiować grafikę komputerową

O czym trzeba pamiętać, przed rozpoczęciem studiów graficznych?

Nauki o rodzinie - informacje o kierunku studiów w UPJP2 w Krakowie Kraków

Studiuj w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła 2 by profesjonalnie nieść pomoc!

Studia, po których jest praca - poznaj kierunki praktyczne w krakowskiej WSEI Kraków

Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie proponuje szereg kierunków studiów, spełniających wymagania pracodawców.

Chemia - co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz ten kierunek studiów

Dowiedz się, co trzeba zrobić, żeby dostać się na chemię oraz jak wyglądają zajęcia na tym kierunku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Kaucja przy wynajmie mieszkania - co musisz wiedzieć?

Czy możemy odmówić zapłaty kaucji przy wynajmie mieszkania?

Psychologia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Poznaj kierunek i specjalizacje!

Dowiedz się więcej o jednym z najbardziej dopasowanych do potrzeb rynku pracy kierunków studiów!

Inżynieria Bezpieczeństwa - studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Poznaj przyszłościowy kierunek studiów I stopnia i jego specjalności.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Studiuj filologię angielską w WSE - filologia angielska wse kraków wyższa szkoła europejska anglistyka rekrutacja

Filologia angielska to kierunek, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród maturzystów.