zmień miasto

Zbliża się Dzień Nauczyciela

Już w tym tygodniu, 14 października, czeka nas Dzień Edukacji Narodowej, a za tym świętem kryje się także Dzień Nauczyciela. Nie zapomnijmy o wychowawcach i innych osobach, które uczą nas na co dzień, ponieważ wykonują naprawdę dużą pracę.

Nie zapomnijmy o naszych nauczycielach, którzy wykonują naprawdę dużo pracy.

Święto to ustanowione zostało w Polsce w 1972 roku po określeniu specjalnej ustawy dotyczącej praw i obowiązków nauczyciela. W ten dzień wręcza się najlepszym nagrody i odznaczenia za osiągnięcia. Jest to też czas także dla uczniów, aby mogli podziękować swoim wychowawcom za oddaną pracę.

Niektórzy pomyślą, że to przegięcie, gdyż nauczyciele pracują krótko, a zazwyczaj jest to tylko 18 godzin w tygodniu, a w dodatku zarabiają za to więcej od innych. To oczywiście tylko mit, ponieważ praca dla nich nie kończy się tylko w szkole. Często przynoszą ją także do domu. Za to nikt im już nie dopłaca, a pensje nie są tak wysokie, jak się mówi. Dodatkowo, nauczyciele muszą sprostać oczekiwaniom młodzieży, która w dzisiejszych czasach jest bardzo ciężka do opanowania.

Dlatego jeszcze raz chcemy przypomnieć Wam, abyście pamiętali o swoich nauczycielach. Podziękujcie im za pracę, podarujcie bombonierkę lub po prostu kwiaty. Niech ten dzień będzie dla nich wyjątkowy!

PW

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj komentarz
  • Dzień Nauczyciela [0]

    u mnie nie było tak różowo, kupowało się nauczycielowi kwiatki i czekoladki i lekcje trwały normalnie.

    Melaficienta, 2017-11-14, 10:33:47
  • Wiele wspomnień :) [0]

    Pamiętam, że jak chodziłem do szkoły Dzień Nauczyciela był zazwyczaj dniem wolnym. Natomiast dzień wcześniej była taka jakby gala, wręczało się kwiaty itp. Dziś to jest nawet kontynuowane i moja córka...

    Grucha, 2017-10-09, 10:10:02
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama