zmień miasto

Zmiany w informacjach o organizacji egzaminów

5 kwietnia 2019, Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła zmiany w dokumentach zawierających informacje o zasadach przeprowadzania egzaminów ósmoklasisty, gimnazjalnych i maturalnych w roku szkolnym 2018/2019.

Ręka pisząca po kartce

Nowe informacje

Zmiany dotyczą głównie punktów mówiących o powoływaniu zespołów egzaminacyjnych i nadzorujących. Przeczytać możemy m.in, że “W  przypadku  braku  możliwości  powołania  w  skład  zespołu  nadzorującego  nauczyciela zatrudnionego w szkole, w której jest przeprowadzany egzamin ósmoklasisty, w skład zespołu nadzorującego mogą wchodzić inni nauczyciele, w tym osoby posiadające kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela, niezatrudnione w szkole lub placówce.”

Dalej przeczytamy m.in, że tacy zastępcy muszą przejść specjalne szkolenie, najpóźniej w dzień przeprowadzenia egzaminu, przed rozpoczęciem ich pracy w ramach komisji.

Reszta zmian wprowadzonych w informatorach związana jest głównie z uzupełnieniem pozostałych zapisów związanych z zespołami nadzorującymi o informację o uczestniczeniu w nich osób niezatrudnionych w placówce w której przeprowadzany jest egzamin. Dodano też wzmiankę o "innych przyczynach" w powodach niewzięcia udziału w egzaminach przez uczniów.

Co oznaczają zmiany?

W świetle najnowszych informacji, możemy założyć, że w przypadku, w którym strajk nauczycieli dojdzie do skutku, egzaminy będą mogły zostać przeprowadzone przez odpowiednio przeszkolonych zastępców.

Pełne wersje informatorów z zaznaczonymi zmianami, dostępne są na oficjalnej stronie CKE.

źródło: cke.gov.pl

KSK

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama