zmień miasto

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie - PWSZ, NysaUczelnia z pomysłem, miasto z klimatem!

Informatyzacja Uczelni

Informatyzacja Uczelni

Od kilku lat nyska uczelnia umożliwia Studentom bezprzewodowy, darmowy dostęp do Internetu na terenie budynków Uczelni. Od 2010 roku istniej również taka możliwość na terenie nyskiego rynku. Darmowy dostęp do Internetu mają również mieszkańcy Domu Studenta. Osobom nieposiadającym urządzeń umożliwiających korzystanie z Internetu bezprzewodowego Uczelnia zapewnia możliwość korzystania z uczelnianej kawiarenki internetowej.

Uczelnia posiada sześć pracowni komputerowych, o łącznej liczbie 120 nowoczesnych zestawów komputerowych z monitorami LCD.

Jest to jedynie część procesu informatyzacji Uczelni. Od roku akademickiego 2009/2010 Studenci korzystają z Elektronicznych Legitymacji Studenckich w postaci kart chipowych oraz Elektronicznych Indeksów. Wszystkie te możliwości daje zastosowanie najwyższej klasy serwerów.

 

Nyska Sieć Akademicka

Budynki uczelni połączone są siecią światłowodową, której zadaniem jest zapewnienie szerokopasmowych połączeń pomiędzy sieciami lokalnymi, zlokalizowanymi w poszczególnych budynkach uczelni. Nyska Sieć Akademicka zbudowana jest w technologii Gigabit Ethernet w standardzie 1000BASE-LX w topologii gwiazdy. Centralnym punktem jest w pełni światłowodowy przełącznik szkieletowy, do którego podłączone są przełączniki wszystkich punktów dystrybucyjnych poszczególnych budynków Uczelni. Dzięki agregacji połączeń, prędkość połączenia między budynkami wynosi 2 Gbps, jednak tworząc sieć przewidziano możliwość zwiększenia tej przepustowości do 4Gbps, a w niektórych punktach nawet do 40 Gbps.

Sieć daje olbrzymie możliwości nyskiej społeczności akademickiej. Wśród podłączonych budynków znalazł się Dom Studenta PWSZ w Nysie, dzięki czemu jego mieszkańcy mogą cieszyć się całodobowym, szerokopasmowym dostępem do zasobów Uczelni oraz sieci Internet.

Więcej miast »
REKLAMA

Szkoły wyższe w mieście

FB dlaMaturzysty.pl reklama