zmień miasto

500+ dla nauczycieli - pełna podwyżka od 2022 roku

Co z podwyżkami dla nauczycieli? Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało je już w 2017 roku. Otrzymają je wyróżniający się pedagodzy. Nowy program będzie nosił nazwę "500+ dla nauczycieli" i wejdzie w życie od 1 września 2020 roku.

Zobacz, na czym będzię polegać podwyżka 500+ dla nauczycieli!

500 dla nauczycieli

500 złotych – tyle będzie wynosiła kwota podwyżki, która zostanie wprowadzona w ramach programu 500+ dla nauczycieli. Po raz pierwszy pedagodzy w Polsce otrzymają dodatek do pensji 1 września 2020 roku. W tym czasie zostanie przydzielona jednak częściowa kwota. Na pełną trzeba będzie poczekać do 2022 roku.

Podwyżki dla nauczycieli 2020 – kto dostanie?

Podwyżki otrzymają nauczyciele dyplomowani, którzy wyróżniają się najwyższą oceną pracy i spełniają określone kryteria do przydzielenia wspomnianej kwoty 500 złotych. Jak już pedagog raz zostanie objęty programem 500+, będzie w nim uczestniczył do przejścia na emeryturę. Ocenianie pracowników szkoły przeprowadzą dyrektorzy placówek co trzy lata.

Cel podwyżek

Do tej pory podstawowa ścieżka awansu u pedagogów trwała 10 lat. Nowy program przedłuży ją o kolejne pół dekady. Ma to jednocześnie spowolnić okres wydatkowania środków państwa na zwiększanie wynagrodzeń dla nauczycieli.

Całe przedsięwzięcie będzie kosztować w 2020 roku 44 miliony złotych. W kolejnym roku ta kwota ma wynieść około 175 milionów złotych.

PW

Fot. Pixabay.com

Źródło: WP.pl, Gazetawroclawska.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama