zmień miasto

Co było na egzaminie ósmoklasisty 2019? Oto arkusze!

Rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. Jakie były pytania? Co sprawdza taki egzamin? Przekonajcie się sami! Oto arkusze egzaminacyjne z 2019 roku.

Dziecko wypełnia test

Dzień 1

15 kwietnia 2019 odbyły się testy z języka polskiego. To tutaj sprawdzone zostały umiejętności uczniów, takie jak czytanie ze zrozumieniem czy wyciąganie własnych wniosków. Nie obyło się też bez odwołań do znajomości lektur szkolnych Oto pytania z części humanistycznej:

- J. polski

Dzień 2

16 kwietnia 2019 odbyły się testy z matematyki. Standardowo, pojawiły się zarówno zadania otwarte jak i zadania zamknięte. Oto testy z matematyki:

- Matematyka

Dzień 3

17 kwietnia 2019 odbyły się testy z języków obcych, nowożytnych. Najczęściej wybieranym wariantem jest oczywiście język angielski. Sprawdzona została znajomość gramatyki, umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem oraz pisania dłuższych i krótszych tekstów.

- Język angielski (podstawowy)

Artykuł będzie uzupełniany o kolejne arkusze.

KSK

fot. Pixabay

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama