Co jeszcze przed maturą? Ćwicz pamięć i koncentrację

2015-03-10 15:08:13

Egzaminy to czas kiedy umysł pracuje na najwyższych obrotach. Twórcy serwisu Neurogra.pl we współpracy z SWPS ruszają z kolejną odsłoną akcji „Podrasuj sobie mózg”. Młodzież gimnazjalna i licealna już od 10 marca może rozpocząć bezpłatny trening online, który zmotywuje do nauki i przygotuje do egzaminów.

Z badań naukowych wynika, że regularny intensywny trening mózgu przyczynia się do jego lepszego funkcjonowania. Trenując na stronie Podrasujsobiemozg.pl przez 30 dni, po 15 minut dziennie, młodzi ludzie ćwiczą pamięć i koncentrację niezbędną na egzaminach, poprawiają logikę i szybkość reakcji. W rezultacie mogą zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie lepszych wyników w nauce, wyższych ocen z testów egzaminacyjnych, a tym samym dostanie się do dobrej szkoły czy na wymarzone studia.

To już trzecia edycja akcji „Podrasuj sobie mózg”. Neurogra.pl to serwis z treningami mózgu, który łączy najnowsze odkrycia naukowe dotyczące funkcjonowania ludzkiego umysłu z nowoczesną technologią. Można tam ćwiczyć koncentrację, szybkość reakcji, pamięć oraz logiczne myślenie grając w gry stworzone przez neuronaukowców. Portal oferuje gotowe plany treningowe oraz możliwość stworzenia własnego programu. Uczestnicy mają możliwość śledzenia swoich postępów dzięki podsumowaniom treningu. Mogą porównywać swoje wyniki treningów z wynikami innych użytkowników w wybranych grupach wiekowych, ponadto mogą śledzić rankingi gier i swoje najlepsze wyniki.

Treningi odbywają się online i może z nich korzystać młodzież z całej Polski oraz młodzież polonijna. Wystarczy zarejestrować się na stronie Podrasujsobiemozg.pl i przez 30 dni trenować umysł, grając online. W dwóch poprzednich edycjach akcji wzięło udział ponad 10 tys. osób, które zagrały w  500 tys. gier.

W tym roku organizatorzy będą kompletować również dane do analiz procesów, jakie zachodzą podczas treningów. Dotychczas zebrali ponad 15 mln parametrów, które pozwoliły na stworzenie dynamicznych modeli dostosowania gier do profilu użytkownika.

W poprzedniej edycji programu, dzięki zaangażowaniu użytkowników zebraliśmy informacje o działaniu gier. W tym roku mamy do dyspozycji nowy, ulepszony trening – mówi Anna Wieczorek-Taraday, współtwórczyni serwisu Neurogra.pl, neurokognitywistka SWPS.

Akcja „Podrasuj sobie mózg” skierowana jest także do szkół. Portal Neurogra.pl może stanowić narzędzie wspierające rozwój intelektualny uczniów, które w sposób atrakcyjny dla młodzieży umożliwi im ćwiczenie zdolności umysłowych. Dyrektorów szkół, nauczycieli i psychologów oraz osoby chętne do współpracy przy wybranych elementach projektu proszeni są o kontakt pod adresem: badania@neurogra.pl.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wejść na stronę Podrasujsobiemozg.pl, zarejestrować się do akcji i przez 30 dni trenować umysł, grając online.

Akcja organizowana jest przez Neurogra.pl we współpracy i pod patronatem merytorycznym SWPS. Nad projektem czuwa od strony merytorycznej Anna Wieczorek-Taraday, doktorantka z Interdyscyplinarnego Centrum Stosowanych Badań Poznawczych SWPS oraz Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN.

ip

Słowa kluczowe: neurogra ćwiczenie pamięć ćwiczenie mózgu program treningowy swps podrasuj mózg

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Jak wygląda matura ustna z języka polskiego?

Zobacz, jak przebiega egzamin krok po kroku.

Udana stylizacja na studniówkę - modnie i z klasą

Sprawdź, co jest w modzie i jak dopasować elementy stylizacji, by wyglądać doskonale.

O czym trzeba pamiętać na miesiąc przed maturą?

Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami.

Proces rekrutacji na studia w 2024 roku - co warto wiedzieć?

Zobacz, jak wygląda rekrutacja na studia krok po kroku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Studniówka przed maturą: najważniejsze wydarzenie dla każdego maturzysty!

Studniówka jest symbolicznym pożegnaniem z jednym etapem życia i powitaniem drugiego.

Zmiany w systemie rekrutacji na studia w 2024 roku

Zobacz, co nowego w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe.

Stypendia Pomostowe - most do lepszej przyszłości

Aż 10 tys. złotych wsparcia dla młodzieży, która poza dobrymi wynikami w nauce, spełnia pozostałe warunki programu.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane