Czarnecki finansuje studia zdolnym maturzystom

2010-10-07 15:13:30

Leszek Czarnecki będzie rozdawał indeksy następnej grupie stypendystów projektu Indeks Start2Star – inicjatywy własnej fundacji. Do tej pory Leszek Czarnecki przekazał stypendystom około 1,5 mln złotych.

Uroczystość wręczania indeksów odbędzie się w najbliższy piątek 8 października  o godzinie 18:00 na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych przy ul. Książęcej w Warszawie. Podczas spotkania Leszek Czarnecki wręczy dyplomy grupie 20 następnych stypendystów – laureatów III edycji programu. Każdy z nich do końca studiów będzie otrzymywać 1300 złotych miesięcznie. Obecnie programem objętych jest 60 studentów. Projekt „IndeksStart2star” jest programem finansowanym w całości przez Fundację Leszka Czarneckiego, a jego organizacją zajmuje się Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi.

Przewiduje się część oficjalną, podczas której Leszek Czarnecki wręczy dyplomy grupie studentów. Następnie podczas drobnego poczęstunku będzie można porozmawiać z samym fundatorem.

Program „IndeksStart2star” jest obecnie jedynym tego rodzaju programem realizowanym na terenie kraju.  Wsparcie finansowe Fundacji Leszka Czarneckiego ma umożliwić wybitnie uzdolnionym, lecz niezamożnym maturzystom kontynuację nauki na najlepszych uczelniach krajowych. Wyselekcjonowani kandydaci otrzymują stypendium, które w znacznym stopniu pokrywa koszty ich kształcenia, utrzymania oraz inne wydatki związane z edukacją. Uczestnicy projektu zobowiązują się po studiach do przepracowania w Polsce minimum pięciu lat. Fundacja Leszka Czarneckiego finansuje program stypendialny realizowany w latach 2008/2013 (pierwsza edycja), 2009-2014 (druga edycja) oraz 2010-2015 (trzecia edycja).  Wysokość stypendiów wynosi obecnie 1300 zł. miesięcznie. „Indeks Start2star” obejmuje cały, regulaminowy okres studiów.

ip

Słowa kluczowe: leszek czarnecki stypendium studia maturzyści finanse stypendyści IndeksStart2star warszawa

Komentarze, opinie, wypowiedzi (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj komentarz
 • super sprawa [0]

  W tym roku kolejny konkurs mobilizuję kuzyna może się mu uda zdolna bestia, a dzięki temu stypendium od Czarneckiego znacznie lżej by mu się uczyło. Wiedzieć że ma się takie zabezpieczenie finansowe ...

  David, 2013-01-18, 10:40:10
 • ... [0]

  To dobrze ze istnieją tacy ludzie nie dość, ze jego inwestycje wpływają pozytywnie na nasz rynek to jeszcze motywuje młodych do pracy!!!

  Kamila, 2011-06-27, 22:45:33
 • młodzi... [0]

  Dobra motywacja dla innych. Widać że jeśli się dobrze uczysz to znajdzie się ktoś kto ci pomoże dalej. Fajnie że taka akcja powstała wspierania młodych i zdolnych.

  Tomek, 2011-06-27, 20:29:06
 • brawo [0]

  no i tak powinno być mial pan Czarnecki nosa do interesow a teraz swymi doswiadczeniami i bogactwem potrafi sie podzielic

  jagienka, 2011-06-27, 08:42:14

Aktualności

Matura z chemii 2020 - sprawdź odpowiedzi!

Co roku matura z chemii sprawia maturzystom sporo kłopotów. Sprawdźcie, jak poradziliście sobie z egzaminem z chemii w tym roku!

Stypendia Pomostowe - ruszyła rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

Stypendia Pomostowe na I rok studiów czekają na maturzystów! Poznaj szczegóły.

Matura z fizyki 2020 - arkusze CKE

Arkusze pojawią się kilka minut po 14.00. Dziś na maturzystów czeka matura z fizyki - egzamin uznawany za najtrudniejszy do zdania. Zobacz arkusze!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Na co zwrócić uwagę podczas analizy oferty kształcenia przy wyborze kierunku studiów?

Na co zwrócić uwagę podczas analizy oferty kształcenia przy wyborze kierunku studiów?

Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa w Akademii Leona Koźmińskiego - informacje o kierunku

Będziesz właścicielem firmy w przyszłości? Przygotowujesz się do prowadzenia firmy rodzinnej? Myślisz o założeniu własnego biznesu? To studia dla Ciebie!

Matura 2020 - jakie wyniki uzyskali maturzyści? [Statystyki]

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała oficjalne wyniki egzaminów dojrzałości w 2020 roku. Jak wypadli tegoroczni maturzyści?

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Powtórz Maturę z chorzowską WSB! - matura matematyka poprawka wsb wyższa szkoła bankowa chorzów

Maturzysto podwinęła Ci się noga na egzaminie? To nie koniec świata! Chorzowska WSB pomoże Ci zdać poprawkę na 100%.