Dlaczego szkoła policealna? Jak podjąć decyzję o swojej edukacji?

2020-05-28 09:40:25

Florysta, technik usług kosmetycznych, opiekun osoby starszej, asystent osoby niepełnosprawnej, technik administracji - to tylko niektóre z kierunków, na których można się uczyć w szkołach policealnych. Dlaczego warto wybrać taką ścieżkę edukacji? Jakie są profity, wynikające z nauki w szkole policealnej? O tym przeczytacie w naszym artykule.

nauka w szkole policealnejPraktyczny zawód na wyciągnięcie ręki

Szkoły policealne już dawno przestały być traktowane, jako deska ratunkowa dla tych, którzy nie zdali matury. To alternatywa dla uczelni wyższych – równie atrakcyjna i umożliwiająca zdobycie dobrego zawodu. Osoby, które uczą się w szkołach policealnych, zdobywają praktyczne umiejętności, a to liczy się najbardziej w oczach przyszłych pracodawców. W trakcie rocznej lub dwuletniej nauki, mogą zdobyć zawód, który przyniesie im dużo satysfakcji i adekwatne do posiadanych umiejętności wynagrodzenie. Warto przy tym zaznaczyć, że szkoła policealna to rozwiązanie nie tylko dla świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich, ale też dla tych, którzy już pracują, ale chcieliby podwyższyć swoje kwalifikacje, by stać się bardziej konkurencyjnymi na rynku. To także doskonała szansa na przebranżowienie się. Co ważne, nauka odbywa się w weekendy, więc nie będzie kolidować z obecnymi zobowiązaniami osób, które na co dzień pracują.

Różnorodność kierunków

Oferta szkół policealnych obejmuje najróżniejsze kierunki. Żak, którego ofertę można przejrzeć tutaj: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne, stara się na bieżąco aktualizować dostępne kierunki i dostosowywać je do aktualnych potrzeb rynku. Z czego można wybierać?

- Florysta
- Opiekun osoby starszej
- Technik administracji
- Technik usług kosmetycznych
- Asystent osoby starszej
- Technik archiwista
- Opiekunka środowiskowa
- Technik ochrony fizycznej osób i mienia

To tylko kilka kierunków z bogatej oferty szkoły policealnej Żak. Oferta edukacyjna placówki zawsze jest konstruowana w taki sposób, żeby była atrakcyjna dla słuchaczy, odpowiadała ich zainteresowaniom i preferencjom, a jednocześnie dawała szansę na szybkie zdobycie zatrudnienia po skończeniu nauki.

Przede wszystkim praktyka

Niewątpliwą zaletą szkół policealnych jest to, że oferują szeroką gamę zróżnicowanych tematycznie kierunków, a nauka odbywa się w systemie zaocznym. To powoduje, że edukację można pogodzić z codzienną pracą i w ten sposób zdobyć nowy zawód, dodatkowe kwalifikacje lub – po prostu – rozwinąć swoje zainteresowania. Choć na zajęciach jest przekazywana wiedza teoretyczna, znaczna część edukacji jest poświęcona na praktyczną naukę zawodu. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra, a do dyspozycji uczniów pozostaje nowoczesny sprzęt, w który są wyposażone pracownie. To właśnie dzięki temu, po zakończeniu edukacji, absolwenci mogą niemal od razu podjąć pracę w dopiero co zdobytym zawodzie. Co ważne, posiadane przez nich kwalifikacje będą potwierdzone pozytywnym wynikiem egzaminu państwowego po ukończeniu nauki.

Przejrzyste zasady

Słuchaczem w szkole policealnej może zostać każdy, pełnoletni absolwent szkoły średniej. Warto przy tym podkreślić, że do rozpoczęcia nauki nie jest wymagane posiadanie świadectwa dojrzałości. Nauka odbywa się w weekendy, co znacznie ułatwia sprawę w przypadku posiadania jakichkolwiek zobowiązań w tygodniu i trwa – odpowiednio – dwa lub cztery semestry. Jak rozpocząć naukę? Wystarczy wybrać preferowane miasto, w którym kandydat chce się uczyć i wypełnić formularz online lub od razu podać dane niezbędne do podpisania umowy.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Zmiany w systemie rekrutacji na studia w 2024 roku

Zobacz, co nowego w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe.

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu - kształcenie przyszłych specjalistów w kosmetologii, fizjoterapii i technikach dentystycznych

Wybór odpowiedniej ścieżki edukacyjnej to kluczowy krok w kształtowaniu swojej przyszłości zawodowej.

Rusza 4. edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych "Złote Szkoły NBP"

Hasłem przewodnim czwartej edycji programu jest: "Polski złoty w obiegu od 100 lat - NBP i jego funkcja emisyjna".

Praca dla absolwentów szkół średnich - jak znaleźć właściwą pracę, która będzie przyszłościowym wyborem?

Wybór pierwszej pracy i ścieżki kariery zawodowej nie jest łatwy. Rynek obfituje w możliwości, ale skąd wiedzieć, które z nich będą najbardziej opłacalne?

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Studniówka przed maturą: najważniejsze wydarzenie dla każdego maturzysty!

Studniówka jest symbolicznym pożegnaniem z jednym etapem życia i powitaniem drugiego.

7 sposobów na skuteczne przygotowanie się do matury

skutecznie porady jak przygotować się do egzaminu maturalnego

Studia prawnicze: kierunek dla ambitnych - od marzeń po błyskotliwą karierę

To kierunek dla osób ambitnych i cierpliwych, które w przyszłości chcą oferować pomoc prawną.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane