zmień miasto

Dni otwarte Uniwersytetu Gdańskiego 2020 - program wydarzenia

W tym roku DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO odbywają się w dniach 6, 10, 11 oraz 20 marca 2020. To znakomita okazja, aby zwiedzić Kampus Uniwersytetu Gdańskiego, który jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. W przyjaznej atmosferze i w otoczeniu zielonych terenów uczniowie będą mogli poczuć się jak przyszli studenci.

Dni otwarte Uniwersytetu Gdańskiego 2020 plakat

Program Dni Otwartych UG 2020

Będzie można odwiedzić niemal wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci. Odbędą się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw. DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO będą obfitowały w atrakcyjne wydarzenia.

Informacje o Dniach Otwartych Uniwersytetu Gdańskiego dostępne są na stronie: https://targiakademia.pl/dni-otwarte-ug/

Oto co będzie się działo na każdym z wydziałów:

Wydział Biologii UG

Na Wydziale Biologii odbędą się m.in. otwarte wykłady o empatii w świecie zwierząt, podstawach śmierci mózgu, bio-psycho-społecznych uwarunkowaniach płci oraz o objawach depresji. Wśród otwartych warsztatów są m.in. badania słuchu, badania neurologiczne, studio tatuażu, zagadki ciemności, warsztaty nt. choroby Alzheimera, dotyczące zmysłów wzroku, słuchu i węchu, równowagi, a nawet elektryczny taniec, czyli jak pobudzić ciało do ruchu. Warsztaty wymagające zapisów dotyczą tajemnic mózgu, barwień w neurobiologii, treningu mentalnego, układu nerwowego u bezkręgowców, czy prehistorycznego mózgu na polowaniu.

20 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-biologii/

Wydział Chemii UG

Na Wydziale Chemii odbędą się m.in. wykłady: „Antybiotyk - przyjaciel czy wróg?”, „Laboratorium antydopingowe od kulis”, „Znajdę Cię! - chemia w kryminalistyce”, „Mikro i makro plastikowy problem dla środowiska”, „Wirusy - co o nich wiemy i czy słusznie się boimy?” oraz warsztaty dot. związków zapachowych, magicznego świata chemii, miasta, które może być  przyjazne środowisku czy widzenie barw i promieniowania elektromagnetycznego oraz gier molekularnych. Nie zabraknie atrakcyjnych pokazów doświadczeń – np. „Niezwykłe reakcje chemiczne” czy „Poczuj w sobie chemika”.

10 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-chemii/

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii

Na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii będzie można wziąć udział w wycieczce po nowoczesnym budynku Instytutu Biotechnologii, dowiedzieć się, jak rozpoznać raka, poznać tajniki DNA, mikroorganizmów, które nas otaczają oraz możliwości wykorzystania roślin w biotechnologii.

11 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-biotechnologii/

Wydział Ekonomiczny UG

Dzień otwarty na Wydziale Ekonomicznym to przede wszystkim zwiedzanie z przewodnikiem nowoczesnej bazy dydaktycznej, m.in. laboratorium danych finansowych Refinitiv Eikon Lab, laboratorium tradingowego OSTC, czy Centrum Komputerowo-Egzaminacyjnego ACCA.

10-11 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-ekonomiczny/

Wydział Filologiczny UG

Na Wydziale Filologicznym będzie można wziąć udział w warsztatach o realiach współczesnej Rosji i kulturze rosyjskiej, warsztatach języków skandynawskich, warsztatach teatralnych w języku niemieckim oraz warsztacie z komunikacji perswazyjnej.

6, 10-11 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-filologiczny/

Wydział Historyczny UG

Na Wydziale Historycznym będzie można posłuchać wykładów „Szarlatani, balwierze, cyrulicy, czyli o dawnych uzdrowicielach i ich terapiach”, „Nie tylko Pokemony - popkultura Japonii”, „Strzygi, bazyliszki i biesy - demonologia słowiańska a współczesność”, zwiedzić stoisko z artefaktami z różnych stron świata, wziąć udział w grze nt. starożytności i odbyć podróż szlakiem generała Hallera.

10 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-historyczny/

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG

Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki będzie można poddać się badaniom w pracowni elektrofizjologii i dowiedzieć, jakie procesy zachodzą w ludzkim organizmie. Będzie można także założyć gogle wirtualnej rzeczywistości, ale i „potrenować” umysł biorąc udział w grach logicznych. Nie zabraknie też pokazów zjawisk fizycznych i eksperymentów matematycznych.

10-11 marca 2020; https://targiakademia.pl/wydzial-matematyki-fizyki-i-informatyki/

Wydział Nauk Społecznych UG

Wydział Nauk Społecznych proponuje zabawę w radiowca, zwiedzanie sali relaksacji i szukanie odpowiedzi na pytanie – czy istnieje recepta na zdrowe i szczęśliwe życie? Będą także wykłady, m.in. o polityce równościowej w Unii Europejskiej oraz prawach człowieka w Afryce.

10 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-nauk-spolecznych/

Wydział Prawa i Administracji UG

Na Wydziale Prawa i Administracji będzie można zwiedzić wyjątkowe Muzeum Kryminalistyki, wziąć udział w warsztatach kryminalistycznych oraz nauczyć się, jak należy zachować się przed Sądem.

10 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-prawa-i-administracji/

Wydział Zarządzania UG

Na Wydziale Zarządzania będzie można się dowiedzieć jak dobrze inwestować swój czas i nim zarządzać,  poznać podstawy statystyki oraz obejrzeć najciekawsze zakamarki budynku i zaznajomić się z działalnością kół naukowych.

10 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-zarzadzania/

Biblioteka Główna UG

Będzie można także zwiedzić jedną z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce. Biblioteka Główna UG zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem, odkrywanie magicznego świata książek i miejsc, w którym tysiące studentów spędzają dziesiątki godzin przygotowując się do kolokwiów i egzaminów. Pokoje cichej nauki, zbiory specjalne, a także aula senacka, w której ważą się losy uczelni – to tylko wybrane atrakcje.

11 marca; https://targiakademia.pl/biblioteka-glowna-ug/

Organizatorem Targów jest Uniwersytet Gdański we współpracy z Fundacją Rozwoju UG.

ip

fot. materiały Uniwersytetu Gdańskiego

Aktualności

Dzień otwarty online w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi [czerwiec 2020]

Świetna okazja na poznanie Uczelni i wybranie odpowiedniego kierunku studiów!

Matura 2020 - terminy dodatkowe egzaminów

Twój egzamin został przerwany? Nie udało Ci się pojawić na maturze przez kwarantannę? Czeka Cię termin dodatkowy.

UMCS - Terminy rekrutacji na studia 2020

Zaktualizowany harmonogram rekrutacji 2020 na studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

Uniwersytet Gdański - terminy rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 Gdańsk

Nowe terminy rekrutacji na UG, związane z przełożeniem matur i informacje o zmienionych zasadach składania dokumentów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Rekrutacja online na studia w 2020 roku - czy jest możliwa?

Następstwa epidemii i matur w czerwcu.

Oceanotechnika w Akademii Morskiej w Szczecinie - prawdziwy ocean możliwości Szczecin

Poznaj możliwości, jakie daje Ci ten kierunek studiów!

Konkurs "Twój zawód przyszłości" - nowy termin przesyłania zgłoszeń

Opowiedz o swojej wymarzonej pracy w 2030 r. i wygraj nagrody!

Od 25 maja możliwe konsultacje w szkołach - informacje o spotkaniach z nauczycielami

Uczniowie mogą się spotkać z nauczycielami w małych grupach lub indywidualnie.

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama